Ersanlı Milwaukee ilk maçında mağlup
NBA'in Doğu Konferansı takımlarından Bucks'ta mücadele eden İlyasova, normal sezonun ilk maçında deplasmanda karşılaştıkları Philadelphia 76ers'a 99-86 mağlup oldu.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'ne NBA iki yıl aradan sonra geri dönen Milli Basketbolcu Ersan İlyasova, takımı Milwaukee Bucks ile yeni sezondaki ilk resmi maçına çıktı.
NBA'in Doğu Konferansı takımlarından Bucks'ta mücadele eden İlyasova, normal sezonun ilk maçında deplasmanda karşılaştıkları Philadelphia 76ers'a 99-86 mağlup oldu.
Mücadele kenardan başlayan Basketbol Milli Takımı'nın genç oyuncusu, sahada toplam 17 dakika 41 saniye kalırken, 11 sayı 4 ribaunt ve 1 asist ile karşılaşmayı tamamladı.
Ersan İlyasova, Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle takıma geç katıldığını belirterek, ''Antrenör Skiles, henüz daha oyuncuları deneme aşamasında. Kafasındaki ilk beşe karar vermiş değil. Ben de NBA'e geri dönmemin ardından takıma alışmaya çalışıyorum. Normal sezonun ortasına kadar takım iyice oturmuş olur ve ben de ilk beşin değişmezi olurum'' dedi.
Hafta içindeki antrenmanlar sırasında yüzüne aldığı darbe nedeniyle karşılaşmaya ''maske'' ile çıkan Ersan, darbe koruyucuyu iki hafta daha takacağını söyledi.
2006-2007 sezonunda ''çaylak oyuncu'' olarak ilk kez Amerikan Profesyonel Ligi'nde mücadele eden genç oyuncu, son iki yılı Avrupa'da Barcelona formasıyla geçirdikten sonra 2009'da tekrar NBA'e dönmeye karar vermişti.
Avrupa'daki eski takımı ve diğer takımlardan daha yüksek ücretler teklif edilmesine rağmen NBA'e geri dönmeyi tercih eden İlyasova, ''Burada kalıcı olmak, Hidayet ve Mehmet gibi başarılı olmak istiyorum. Bu sene Bucks'ta kendimi göstereceğim'' diye konuştu.
İlyasova, sahada kaldığı süre boyunca agresif ve hırslı tarzıyla dikkat çekerken, mücadelenin ilk yarısını önde kapayan Milwaukee ekibi, bu başarısını ikinci yarıda sürdüremedi ve sezonun ilk maçını kaybetti.
Philadelphia'da, 19 sayı ile Andre Iguodala maçın en skorer ismi olurken, Elton Brand 17, Louis Williams da 16 sayı ile Iguodala'yı takip etti. Milwaukee'de ise çaylak oyuncu Brandon Jennings ve Michael Redd 17'şer sayı kaydetti.​

aLper#24 demiş ki:
sahada toplam 17 dakika 41 saniye kalırken, 11 sayı 4 ribaunt ve 1 asist ile karşılaşmayı tamamladı.
hiç kötü değil. Hatta çok iyi denilebilir.

Ps ; bu shootu girdimi? yoksa block mu yedi?

Block yediyse normaldir ; fakat attıysa harikadır :buddha:
looool resme göre yorum mu yapılır yahu :P

Rakamları etkileyici gerçekten ama düşük yüzdeyle attı onu ersan . Gelecek için güzel haberler bunlar .

Yukarı Alt