Ersan İlyasova'nın tercihi NBA
Milli basketbolcu Ersan İlyasova, AXA Barcelona'da iyi bir sezon geçirdiğini; fakat tercihinin NBA'de oynamak olduğunu söyledi.

İspanya'nın AXA FC Barcelona takımında forma giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova'nın, NBA'ye döneceği iddia edildi.
Barcelona'da ilk sezonunu geride bırakan Ersan'ın, özellikle sezon sonuna doğru yüksek bir performans gösterse de Avrupa basketbolunu çok da sevemediği belirtiliyor. Katalan kulübü ile bir yıllık daha sözleşmesi bulunmasına karşın Ersan'ın ayrılacağını iddia eden İspanyol basını, büyük olasılıkla NBA'deki eski kulübü Milwaukee Bucks'a döneceğini belirtti.
Yeniden yapılanmaya giren Barcelona, geçen yıl NBA'ye gönderdiği eski basketbolcusu Juan Carlos Navarro'yu geri alırken, NBA'nin Toronto Raptors takımından ayrılan Jorge Garbajosa'yı da transfer etmeye çalışıyor. Ancak Garbajosa'nın büyük olasılıkla CSKA Moskova ile anlaşmak üzere olduğu kaydediliyor.
Öte yandan, Ersan İlyasova, eski takımı Milwaukee Bucks'ın internet sitesinden kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Barcelona'da nasıl bir sezon geçirdin?

İyi bir sezon geçirdim. İlk başta fazla süre alamıyordum; çünkü antrenörümüz yeni gelen oyunculara fazla şans vermiyordu. İspanya'ya alışmak biraz zaman aldı. Farklı bir dil olduğu için ilk birkaç ay zorlu geçti. Henüz İspanyolca öğrenemedim; fakat bu sorunu aşabilmek için ders aldım.

Yaz dönemi için planların nedir?

Mequon'da evim olduğu için şu anda Milwaukee'deyim. Burada antrenman yapıyorum ve farklı antrenörlerle bir araya geliyorum. Bundan çok hoşlanıyorum. Bana birçok şeyi öğretebileceklerini düşünüyorum. Yaz dönemini burada çalışırak geçirmek benim için harika. Önümüzdeki sezon neler olacağını göreceğiz. Menajerim transfer konularıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Neler olacağını göreceğiz.

İspanya'ya eksik yönlerini geliştirmek için mi yoksa tecrübe kazanmak için mi gittin?

Avrupa'ya daha fazla oynamak için gittim. Oyununuzu kenarda oturarak değil oynayarak geliştirebilirsiniz. Barcelona'da daha fazla dakika aldım ve daha çok antrenman yaptım. Günde iki antrenman yapıyorlardı. Oyun içinde ve dışında işlerin benim için iyi gittiğini düşünüyorum. Şu anda kendimi daha iyi hissediyorum.

Geçtiğimiz sezon Bucks'ı takip edebildin mi, sergiledikleri performans hakkında neler düşünüyorsun?

Evet, takip ettim. Onları internetten bütün sezon boyunca takip ettim. Sezona çok iyi bir başlangıç yaptılar. Ancak daha sonra çok fazla maç kaybettiler. Kaybettileri maçlar da kazanmaya yakın oldukları maçlardı. Eski takım arkadaşlarımla konuştum, bu sezon onlar için bir hayal kırıklığı oldu. Birçok maç kaybetmek oldukça zor bir durum.

Olimpiyatlarda hangi takımların altın madalya için mücadele edeceğini düşünüyorsun?

Bu konuda bir şey söylemek zor. Benim favorim Litvanya, çok iyi durumdalar. Rusya'da çok iyi bir takım. İspanya'da NBA'de oynayabilecek birçok oyuncu var. Bu yüzden maçları izlemek oldukça keyifli olacak.

Milli maçlarla NBA maçları arasındaki fark nedir?

Farklı türde bir basketbol. Buraya geldiğimde NBA'ye uyum sağlamak zorunda kaldım. Şimdi Avrupa'ya gittiğimde farklı kurallarla ve hakemlerle karşılaşıyorum. Bu yüzden her şey çok farklı. İspanya'da oynadığınız maçlarda çok fazla taraftar oluyor, aynı NBA'deki gibi. Benim için güzel bir tecrübeydi; fakat ben NBA'de oynamayı tercih ediyorum, çünkü buradaki kulüpler çok daha iyi. Basketbolculara daha fazla önem veriyorlar.

artit buda seviyordum artık nefret ediyorum kendini bir halt sanıyor şerefsiz türkiye maçlarında iğrenç nba maçlarında yıldız bide türk olcak :D :D kendim FoReVeR :twisted: 3yıl sonra nba ya gircem:D işallah

Yukarı Alt