Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ne kadar enteresan bir konu açıkcası ben o dönemlerde olmadığı için bilemiyorum var mı yok mu oyumu gene de yok olarak kullandım.

lakin diyelim ki var bundan kime ne atalarımız uygun görmüş yapmış veya yapmamışlar sorun nedir ki illa bunu patentlemek dertleri neden ?

Amerikanın kızılderilere yaptıkları. İsrail - Filistin gibileri dururken saçma sapan dayanaklara dayandırılan soykırım..Boş iş bunlar..

Aslında konu çok derin kısacası yerleşik düzende kalmayıp harekete isyan çıkaran ermenilere eskiden osmanlını kulandığı bir taktikle asimile etmeye çalış yerleşim yerlerini değiştirmek istemeleri ve bu olaylar sonucu ölen insanlar tabi bu değişim 1.5m kişi etkilemiş diyorlar tabi bu bir yalan...

Bu olayı patentlemek için ermeni diyas porasının çalışmasını nedeni hatırlarsanız hitlerin katletiği yahudiler alman hükümetinden aldıkları tazminat paralar ile aldıkları tapularla filistinin göbeğinde Kudüs alıp İsrail diye bir devlet kurdular. Ermenilerde bu soykırımı ıspatlarsa yüklü tazminatlar hak edecekleri için uğraşıyorlar....

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
almanya polonyaya yaptı da ne oldu evet yaptık yaktık hepsini kramatoryumlarda diyorlar bunların müzelerini bile açıyorlar ne kaybettiler şimdi sonuçta birileri yapmış dur diyen çıksada durmamışlar bizde 1.5 milyon ermeniyi kestiysek ne yapalım ben mi kestim bana mı hesap sorulacak kesene sorsunlar veya güçleri yetseydi onlar kesselerdi.

extraloob demiş ki:
almanya polonyaya yaptı da ne oldu evet yaptık yaktık hepsini kramatoryumlarda diyorlar bunların müzelerini bile açıyorlar ne kaybettiler şimdi sonuçta birileri yapmış dur diyen çıksada durmamışlar bizde 1.5 milyon ermeniyi kestiysek ne yapalım ben mi kestim bana mı hesap sorulacak kesene sorsunlar veya güçleri yetseydi onlar kesselerdi.
Zaten kesip asma yok sadece yer değiştirme tabi ağır hava şartlarında insanlar dayanamayıp ölüyor tabi bu sadece isyancılara...
En çok asıp kesen aslında onlar bizim 46 tane siyasetcimizi kesti bu inekler kimse bunları hatırlamıyor..

Açlık yol şartları hastalıklardan ölmüş bu insanlar soykırım falan yok.
Ayrıca böyle olmasının sebebide osmanlı rus savaşında erkeklerini askere yollayan köydeki kadınlara tecavüz etmeleri evleri yakmaları,çocukların kafalarını kesip top oynamaları.Yapmışmıyız? İyiki..

extraloob demiş ki:
Tazminat ödediler.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
para için mi bütün bu uğraşlar demeye dilim varmıyor hayatın temeli para zati normaldir, kesmedik kardeşim soykırım da yapmadık oyumuda hayır'a bastım !

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Soykırım olduğunu herkez biliyor lakin kabul etmemizi bekliyorlar. Bizde sizin bize yaptığınız nedir diyerekten kabul etmiyoruz. Toprağımızı geri aldığımızda bunlara zorunlu göç yasası çıkarttık. Bunlar göçerken gerek kış şartları , açlık gerekse bizimkilerin desteğiyle bir çok kişi öldü.

Soykırım vardır , lakin ermeniler düşman bir ülke olduğu için onlara gidecek tek kuruş canımı yakar . Soykırımı kabul edersek müthiş bir miktarda para vereceğiz ermenilere , tam olarak bilmiyorum ama azbuz bir şey değil.

Ayrıca soykırımda katlettiğimiz kişilerin ailesi'de dava açacaktır. Yani kabul edin canım parası neyse ben veririm olayı değil :wink1:

extraloob demiş ki:
ne kadar enteresan bir konu açıkcası ben o dönemlerde olmadığı için bilemiyorum var mı yok mu oyumu gene de yok olarak kullandım.

lakin diyelim ki var bundan kime ne atalarımız uygun görmüş yapmış veya yapmamışlar sorun nedir ki illa bunu patentlemek dertleri neden ?
Ya sosyal hocamız anlattı sokırım felan yokmuş ermeniler göç ederkeno zmnın kötü salgın hastalıklarından biri bulaşmış bi kısmı ölmüş söyledıkleri rakam kadar ermeni bile yokmuş o zamanlar amerikanın amacı türklerin tarihine kötü bir iz bırakmak ve tazminat açmak

Kemalist demiş ki:
Soykırım olduğunu herkez biliyor lakin kabul etmemizi bekliyorlar. Bizde sizin bize yaptığınız nedir diyerekten kabul etmiyoruz. Toprağımızı geri aldığımızda bunlara zorunlu göç yasası çıkarttık. Bunlar göçerken gerek kış şartları , açlık gerekse bizimkilerin desteğiyle bir çok kişi öldü.

Soykırım vardır , lakin ermeniler düşman bir ülke olduğu için onlara gidecek tek kuruş canımı yakar . Soykırımı kabul edersek müthiş bir miktarda para vereceğiz ermenilere , tam olarak bilmiyorum ama azbuz bir şey değil.

Ayrıca soykırımda katlettiğimiz kişilerin ailesi'de dava açacaktır. Yani kabul edin canım parası neyse ben veririm olayı değil :wink1:
Ermenilerin 4T planı vardır..
Soykırım vardır ama katliam değildir yada kılıçla yapılan bi şey değildir.

sw1ss demiş ki:
Açlık yol şartları hastalıklardan ölmüş bu insanlar soykırım falan yok.
Ayrıca böyle olmasının sebebide osmanlı rus savaşında erkeklerini askere yollayan köydeki kadınlara tecavüz etmeleri evleri yakmaları,çocukların kafalarını kesip top oynamaları.Yapmışmıyız? İyiki..
sıtmadan ölmüştü çoğu

ayrıca ne kadar uğraşsalarda bişey elde edicekleri yok eğer ederlerse zaten benim düşüncem olarak ortada ermenistan diye bi ülke kalmaz

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sw1ss demiş ki:
Kemalist demiş ki:

Evet o zamanlarda kılıç kullanılmıyordu :lol:

Kemalist demiş ki:
sw1ss demiş ki:
Kemalist demiş ki:

Evet o zamanlarda kılıç kullanılmıyordu :lol:
Kılıçtan kastım bizim tarafımızdan :lol: Osmanlı ordusunda pek otomatik silah otomatiği geçtim silah yoktu.O yüzden idamlar kılıçla yapılırdı..Katliam olsada o kadar adam silahla öldürülemezdi.

Ermeni soykırımının aslı;
- Ermeniler osmanlı devletinin içerisinde barınan azınlıklardan birisidir. Zamanında osmanlı devletine o kadar sadık kalmıştır ki: Millet-i Sadıka (sadık millet) ünvanı almıştır.
- Ancak 1.Dünya savaşından sonra yabancı güçlerin verdikleri gazlar ve öne sürdükleri vaadler sebebiyle ayaklanmalar başlatmışlardır.
- Devrin padişahı 2.Abdülhamit bu ayaklanmaları silah gücüyle bastırmıştır.(bir padişahın görevi ülkesinde isyan çıktığında bastırmaktır, uyarı ile olmuyorsa silah gücü de kullanılır!).
- Bu olayın üzerine avrupalı gazeteler "Türkler Ermenilere Eziyet Ediyor! " diye birçok manşet çıkartmıştır.
- Ermenilerin isyanlarına devam etmeleri üzerine osmanlı devleti zorunlu göç yasası olan "Tehcir Yasası" nı çıkartmışlardır. Bu yasaya göre doğu anadoludaki ermeniler suriye'ye göç edeceklerdir.
- Ermeniler Suriye'ye göç ederken osmanlı devleti güvenliklerini sağlamak amacıyla onlara asker tayin etmiştir. Bu askerler göç sırasında ortaya çıkan olumsuzlukları ortadan kaldırmışlardır.
- Göç tamamlanırken ortaya çıkan salgın hastalıklarda 300.000 ermeni ve 600.000 türk hayatını yitirmiştir. (Bu bilgiyi bir Rus profesörü bizlerle paylaşmakta.)
- Göç olayı bittikten sonra ermeniler osmanlı devleti üzerine saldırmışlardır ve osmanlı devleti yeniden bu saldırıları püskürtüp Erivan'ın içlerine kadar ilerlemişler, daha sonra Ermeniler barış istemişler ve "Gümrü Antlaşması" imzalanmıştır.
- Bu anlaşmaya göre Ermeniler Osmanlı devleti üzerinden hiçbir toprak parçası üzerinde hak iddaa edemeyecektir.

Ancak günümüzde Ermeniler hala toprak istemekte, soykırım palavraları atmakta ve Dünya'yı kandırmaktadır. Ermeniler 3milyon vatandaşının öldüğünü söylüyorlar fakat toplam ermeni nufusu zaten 1.300.000. Bu da ermeni soykırımı diye birşey olmadığının İSPATIDIR.

Ermeni soykırımı kabul edilirse ne olur?
Wilson prensiplerine göre şu anki doğu anadolunun tümü Ermenistan topraklarına katılır.
Türkiye Cumhuriyeti soykırımı kabul ettiği için resmi bir özür yayınlamak zorunda kalıp, Ermenistana yüklü bir miktarda tazminat ödemek zorunda kalır.
*Almanya, Yahudi soykırımı kabul ettiğinde İsrail'e yüksek bir miktarda tazminat ödemiştir.

JasonWalker

Yukarıdaki bilgiler birkaç ay boyunca süren ermeni soykırımı araştırmamın sonucunda bulduğum bilgilerin özetidir.

Araştırmamı yaparken olaya olabildiğince objektif bakmaya çalıştım. Ve olayı tüm gelişmeleriyle birlikte inceledim. Artık yorum sizlerin.

Kemalist demiş ki:

bize karşı örgütlendiler,köylerimiz bastılar.
hani bir laf vardır bilir misiniz ? aşkta ve savaşta herşey mübahtır.yani kesseydik bile kesme hakkımız olurdu bence.çünkü bizi sırtımızdan vurdular.kaldı ki soykırım falan yok ortada.
fransa,ingiltere,amerika,almanya...tarihleri yaptıkları zalimliklerle dolu.avustralya en basitinden..ya da cezayir,ya da en basiti ırak günümüzde yaşanan..

3T = Tanıma - Tazminat - Toprak..klasik ermeni politikası.
şuan yüzlerce ermeni devlet adamı ellerinde sahte soykırım belgeleriyle aç köpekler gibi bekliyorlar.hem yüklü miktarda para gider olmayan ekonomimizden hem prestij kaybı yaşarız hem de vatan toprağı dediğimiz canımız elimizden gider.

ama prim vermeyeceğiz inşallah..o soykırım için özür dileyen türk aydınlarına da LANET OLSUN.
ben özür dilemiyorum.

Yukarı Alt