Takımı
Galatasaray
Bu ülkede ev sahipleri, emlakçılar ne düşünüyor?
İstanbul Beylikdüzü/Bakırköyde kendi evime çıkmak istiyorum. Emlak emlak gezip ev sordum. O kadar ev var, %90ı zaten öğrenci olduğumu duyunuca bir garipleşiyor, öğrenciye vermem diyor. Ulan öğrenciyiz de ne yapıcaz? Her gece parti mi vericez evde? Öğrenciyiz diye kirayı ödemeyecek miyiz? Evin kapılarını kırıp onlarla mı ısınacağız? İlla rahatsızlık mı vereceğiz yani. Bir ev sahibi bana evini kiralasa ayrılacağım zaman üzülür valla.

Sonuç olarak eve çıkamıyorum. Hep heveslenip heveslenip yerime oturuyorum.
Bana bir fikir verin lütfen.

Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
Bu ülkede ev sahipleri, emlakçılar ne düşünüyor?
seqs

Ev bulamazsan tek kişilik apartları dene.Baskı yapmayan iyi bi tane bulursan kaçırma.

Not:Senetleri kendin imzala :mrgreen:

Evi başkası kiralasın sen otur :D

Vermezler abicim üşüyünce parkeleri yakan öğrenci gördüm ben :D Vakti zamanında bizde çok aradık ama bulamadık ya yıkık dökük bi ev ya da fiyat %50 daha pahalı..

Advance

Biz de çok sıkıntısını çektik, uğraşınca buluyorsun veren.Normalden biraz daha pahalı oluyor genelde ama yapacak bir şey yok.

Öğrenciye ev vermek sıkıntı . Tabi ki genelleme yapamazsın fakat bizde maltepedeki evimizi öğrenciye kiraya verdiğimizde kırık mutfak dolapları ezilmiş parkeler vs.. durumla karşılaşmıştık. Veren adamında sık sık ziyaret etmesi gerek evini. Biz avrupa yakasında oturduğumuz icin senede belki bir kez gidiyoruz yoğunluktan onunda payı var tabi.

Takımı
Seçiniz...
-Beylikdüzü Rüya yaşam evleri var beylikdüzü benzinin 300 metre ilerisinde 600 tl 1+1 kirası havuzlu spor salonlu yeni yapılan bi rezidansta 3 ay önce doğalgaz bağlanmamıştı bir buçuk ay sonra açılacaktı çıkmaktan vazgeçtim.Bu süre zarfında baya evler gezdim ama metrobüse yakın bulamadım bulsamda bin lira üstü kira çektiler ki bin lira kirayı iki kişi zor öderim bunun aidatı faturaları derken cok fazla oluyordu.Öğrenciye vermiyolar diye birşey yok sen aile apartmanında bakarsan burun kıvırmaları normal yeni yapılara bak ve migros tarafı değilde beylikdüzü orası geçiyor cünkü marmarapark arkasına bak esenyurt geçiyor orası da.
+Eve çıkmak zor iş 1 kira 1 depozito 1 emlak komisyonu(600+600+600) 1800 tl yapiyor
+doğalgaz abonelik 360tl(3 taksite bölünüp faturaya eklenebiliyor) su 160 olması gerek elekrikte o civarda bu da 600 civarı yapıyor.
+Bunun eşyaları falan eve çıkmak 4 4.500 lira arasına denk geliyor ve öğrenci için cok zor bu kaç arkadaşsınız sarko yardımcı olayım istersen gezdiğim evlerden :)

Takımı
Galatasaray
Esenyurt tarafına da baktım Adnan Kahveci tarafına da ama güzel bir şey bulamadım. Aslında Esenyurt tarafında ben kendim de pek istekli değilim çünkü beyzbol sopalarıyla gezip adam öldüren çeteler falan okudum :D bu yüzden innoviadan soğudum zaten
Ev öğrenci evi gibi olmayacak abi gayet normal, dışarıdan bakan birinin burda aile kalıyor galiba diyeceği bir ev olacak yalnız yaşıcam :)

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mopneet

Ev sahibi de haklı aslında. Öğrenci deyince hepsini aynı kefeye koymaları doğru değil ama seni araştıracak hali olmadığına göre riske girmiyor haliyle. :P

Yukarı Alt