1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

eRepublik - Yeni Dünya | Online Sosyal Strateji Oyunu


 1. beqo_1839

  beqo_1839 rank8

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  kayıt linki : eRepublik - Yeni Dünya | Online Sosyal Strateji Oyunu Oyunu erepublik üye ol ülkene sahip çık
  size önerim amerikada başlayın şuan türkiye işgal altında 600 kişiye yakın bir grubuz yardımımız dokunur

  Eğitim; nüfus, ve onun ortalama gücünü arttırmak için son derece önemlidir. Ve bunlar herhangi bir ülkede ekonominin ve askeriyenin makinası, motorudur.  Kartlarınızı doğru kullandığınız taktirde, 45 gün sonra şunları elde edebilirsiniz:

  ** Oyunun tüm özelliklerine erişim
  ** Seviye 5 ve 16 yı atlamaktan 5'er altın
  ** “Sıkı Çalışan” ve “Süper asker” madalyalarından gelen 5'er altın
  ** Maaş olarak kazandığınız TL olarak 5 altın daha (tabii paranın değerine bağlı)
  ** Seçtiginiz sektörde 4. seviyeye yükselme ve daha yüksek maaşlı işlere girebilme
  ** 4. Seviye Askeri Rütbe (Teğmen) ve ona mahsus 180% hasar çarpanı.

  Bu kılavuzda tüm bunları ve biraz daha fazlasını sizlere göstermeyi deneyeceğim.


  Bebek Aşaması: İlk 6 Gün (Seviye 1-4)  Bebek aşaması hassas bir zamandır. İflasa yakınsın, maaşın çok az, hemen hemen hiç oyun seçenekleri yok ve hiçbir arkadaşınız olmayabilir. Bu noktada, çoğu kişi oyunu bırakır, genellikle ilk günde.

  Eğer ne yaptığını biliyor isen tüm bunlar gerçek sorunlar değil. İlk altı gün boyunca seviye 5e kadar, aşağıdakileri gerçekleştirirsen bunlar sorun olmaktan çıkar:

  1) Herhangi bir Q1 şirketinde (1 yıldızlı şirketler) işe girmek ve hergün çalışmak. Yüksek kalite sirketler daha fazla “wellness (sağlık)” yitirdiği için şu an bizim için faydalı değiller. Çünkü bu günlerde en büyük sorunumuz sağlık seviyemizi yüksek tutmak.
  2) Her gün askeri antrentmana katılmak. Bu sağlık kaybettirmesine rağmen gereklidir, çünkü askeri gücümüz için önemli olan “strength” yükselmesini sağlar. (Alexander, Ceaser, vs boşverin. Bunlar oyundaki altın satışını arttırmak için oyuna eklenmiştir)
  3) Her gün birer Q2 ekmek almaya gayret gösterin. (Aslında Q1 de paramızın az olduğu zamanlar işimizi görebilir fakat çalışma(1) antrenman(1) sağlık gideceğinden Q1 ekmek kullanınca sağlığımız günlük 1 düşmüş olacaktır.)

  Bütün bunlar günlük sadece birkaç dakikanızı alır. Bunları yaptıktan sonra vaktiniz varsa eRepublik wiki sitesini incelemek size çok faydalı olacaktır.
  http://wiki.erepublik.com

  Doğru kariyeri seçmek:

  Uzun vadeli, hangi iş daha avantajlıdır?
  Temelde, eğer ülkeler arasında seyahat yapacaksan (genelde oradaki savaşlara katılmak için seyahat edilir) en evrensel meslek "Manufacturing". En taşınabilir meslek ve (şu an olmasa bile) ortalama kazandıran meslektir.
  Ancak ülkenizde yüksek kalite hammadde yatağı var ise “Land” sektörü size çok daha iyi ücret verebilir. “Construction”, yani Inşaat sektörü, şu an için en çok kazandıran meslektir. Ama bu mesleğin maaş ortalaması savaşlara ev satışlarına bağlı olarak zaman zaman düşmekte, ve bu meslekte iş bulabilme şansı diğerlerine göre daha düşük olmaktadır. Tüm bunlara rağmen oyunun gelecek olan yeni versiyonuyla birlikte geleceği en parlak olan meslek dalı budur.

  Bu makaleyi, gerek bebek aşamasında, çocuk aşamasında, ergen aşamasında, ya da ötesinde okumaya başlamış olabilirsiniz. Unutmayın ki iş becerinizi yeniden gözden geçirmek için asla geç kalmazsınız. Evet kariyer değiştirmenin bazı dezavantajları var elbet (tekrardan düşük maaşla çalışmak, becerinin yükselmesini yeniden beklemek)
  Lakin yolun sonunda yeni kariyeriniz bütün bunlara değebilir.

  Çocukluk Aşaması: 7-16ncı günler (Seviye 5-13)  Bu birçok yeni oyuncu için heyecan verici bir zamandır. Bir kısmı içinse kaçma zamanı. Çünkü onlar welness müsabakasından bir türlü galip çıkamadılar
  Bu aşamada ilk savaşınıza katılırsınız ve ilk altın ödülünüz alırsınız.
  Ayrıca beceri oranınız 2de olduğu için, 0 ve 1 oranlarındakinden daha iyi maaşlı bir işe girebilirsiniz.

  Seviye 5e yükseldiğiniz an yapmanız gerekenler:

  1) Yaşadığınız bölgede kalite 5 hastane olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer yoksa, ülkenizde nerede bulunduğunu öğrenin, bir taşınma bileti alıp o bölgeye taşının. Profil sayfanızdan yeni bir bölge seçerek taşınabilirsiniz. Bileti ise pazarda bulabilirsiniz (Paranız bilet için yetmiyorsa devletiniz bunu sizin için alabilir. Forum veya sohbet odalarına başvurun, yüksek seviye oyunculara veya başbakana mesaj atarak isteyin, hepsi karşılıksız yardım edeceklerdir.)

  2) Sağlık (wellness) inizi 90 üzeri tutmaya gayret edin çünkü sağlık oranında üretim yaparsınız.

  3) Nerede savaşabileceğinizi yahut savaş oyunlarının nerede olduğunu öğrenin. Türkiye için, (MSB) Milli Savunma Bakanlığı hergün bir makale hazırlar. O makalede ülkenizin size nerede ihtiyacı olduğu yazar.
  (Lütfen bu gazetede verilen emirlere mantıksız gelsede uyunuz.Savaştıktan sonra, hastane hakkınızı kullanarak wellness seviyenizin 90 üzerinde kalmasına dikkat ediniz.)

  4) MSB'nin önerdiği yerde savaşın *** Hastaneyi günde yalnızca bir kez kullanabilirsiniz ve size o gün 50 welness kazandırır(vuruğunuz kadar sağlık kazanırsınız Örnek : 3 kere vurdun , 3x10=30 gider , hastahaneden 30 gelir).Hastahane kalitesi 5 ise en fazla 5 buruş yapıp 50 wellness kazanabilirsiniz

  5) Bir kez savaştıktan sonra gelen sayfada "Back to the Battlefield(Savaş alanına dön)" ve ardından "Hospital(Hastahane)" linklerine tıklayarak, "Heal" linkini bulabilirsiniz. Veya profil sayfanızda yahut ülkenin "Society(Toplum)" sayfasında bölgenizi seçerek yine hastaneyi bulabilirsiniz.


  Bunları yaptıktan sonra günü antrenman yaparak ve çalışarak bitirebilirsiniz. Şirketin sayfasinda üretim miktarınızı görebilirsiniz (Sizinle birlikte şirketin yöneticiside görür) Farkında iseniz wellness oranı yükselince "productivity" yani üretim oranınız daha yüksek olur. Buradaki förmülü şöyle izah edebiliriz: 100 Wellness'e sahip olan işci, 50 wellness işcinin 1.5 katında ve 0 wellness işcinin 3 katında üretim yapar. Bilmeniz gerekenlerin en önemlisi, her zaman 100e yakın ve 90 üzerinde wellness oranı ile çalışın. Aksi taktirde yöneticiniz sizin yerinize başka birini işe alır ve sizi kovar.

  Yukarıdaki programa tam uyduğunuzu varsayarsak 7 inci gün ilk savaşınızı yapmış olacaksınız ve 8 inci gün sizi seviye 6 ya taşıyacak. Ödül olarakta size 5 altin verilecek.
  Ayrıca oyuna sizi referans olup getiren biri varsa, o kişiyede 5 altın ödül verilecek.
  Ayrıca 8 inci günden itibaren wellness sorunlarınız halledilmiş olacak ve günde 4-5 kez savaşabileceksiniz.

  Kural olarak, savaşlarda yüksek welness, daha çok zarar vermenizi sağlar.
  Buna dayanarak en mantıklı günlük hamleleriniz şöyle olacaktır:
  "çalış → savaş → hastane/iyileşme → antrenman". Bu hamle sırası verimlilik açısından en iyisidir. Alternatif olarak "savaş → hastane/iyileşme → çalış → antrenman" yapabilirsiniz. Gün sonunda yüksek welness (90 üstünde) istememizin sebebini merak ederseniz: Önemli bir savaş olduğunda gerekirse 5 değil 10 kere savaşabilirsiniz(Sonuçta salığınız 30a kadar düşebilir fakat daha fazla vurmuş olursunuz önemli bir savaşsa).
  wellnesinizi yüksek tutmanız için yüksek kalite gıda ve eve ihtiyacınız olacaktır. Bunların etkisini merak ediyorsanız wiki sayfalarından “wellness” yazıp aratabilirsiniz.

  Ergen Aşaması: Gün 17 - 45 (Seviye13-16)
  Çocukların ezeli rakibi, wellness müsabakasını kazandın artık. Ek olarak eRepublike ait bir takım kuralları öğrendin, çok iyi bir başlangıç yaptın. Bundan sonra oyunun çeşitli eğlenceli yollarını seçip beğenip takip etmesi kaldı; zamanla; yeni arkadaşlar edineceksin, makale yazıp sesini duyuracaksın, meclise katılacaksın, vatan için savaşa gideceksin, bunun gibi birçok şey seni bekliyor.


  Kilavuzun başından itibaren hedeflerimizi kontrol edelim;

  (1) Gün 6. İşinizdeki beceri oranı 2.(skill)
  (2) Gün 8. Seviye 6 ve 5 Altın ödül.
  (3) Gün 16. İşinizde beceri oranı 3.
  (4) Gün 21. Level 14 ve Cumhurbaşkanı aday olma yeteneği.
  (5) Gün 28. Level 15 ve tüm yeteneklerin kilidi açılır.
  (6) Gün 30. "Hard worker(Çalışkan İşçi)" madalyası ve 5 Altın ödül.
  (7) Gün 36. İşinizde beceri oranı 4.
  (8) Gün 39. Askeri rütbe 4 (Teğmen).
  (9) Gün 43. Strength level 5, "Super Soldier" madalya ve 5 Altın ödül.
  (10) Gün 44. Seviye 16 ve 5 Altın ödül.

  Ek not : 5. seviye olduğunuzda hastahaneyi kullanabilirsiniz , seviye 5 e kadar savaşmayın ..

  Oyun içi gerekli linkler :

  1. Erepublik Türkiye Portal ve Forum
  2. Milli Savunma Bakanlığı
  3. Basbakanlık
  4. Erepublik Wiki
  5. Erepublik Oyun Forumu

  alıntıdır .