1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Erdenay: Önceliğimiz Preldzic


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Erdenay: Önceliğimiz Preldzic
  A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, oyuncu devşirme yönündeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Erdenay, önceliklerinin ise, Emir Preldzic olduğunu belirtti.

  [​IMG]

  A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic, dünya şampiyonasına kadar bir yabancı oyuncuyu Türk vatandaşı yapıp, kadroya ekleyebileceklerini açıklamıştı.
  Bu açıklamanın ardından gözler Fenerbahçe Ülker'den Emir Preldzic ve Tarence Kinsey'e çevrilmiş, son günlerde de Sloven Preldzic'in ismi ön plana çıkmıştı.
  NTV Spor'a konuşan A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay da öncelikli tercihlerinin Preldzic olduğunu söyledi.
  Erdenay, "Preldizc bence daha yakın. Çünkü uzun yıllar Türk Milli Takımı'nda hizmet verebilecek bir isim. Şimdi biz ABD'li bir oyuncuyu Türk yapsak, NBA'ye ya da Avrupa'nın başka bir takımına gitse Türk Milli Takımı'na geri gelmeyebilir. Ama Preldzic bu işlem gerçekleştiği taktirde milli takıma uzun yıllar hizmet edecektir. Ayrıca karakter olarak da çok sevilen bir oyuncu, ismi Emir zaten değiştirmeye gerek yok. Fenerbahçe Ülker'de oynuyor 2 sezondur. Seyircimize ve salonlarımıza uygun bir isim. O yüzden Preldzic daha yakın. Ancak tabii ki şu anda prosedürler devam ediyor." dedi.
  Harun Erdenay, Preldzic'i Türk vatandaşı yapmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.
  Erdenay, "Emir Turan bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Ondan bilgileri alıyoruz. Dediğiniz gibi komplike bir durumu var. Ama çözülmeyecek bir durum da değil" dedi.
  Erdenay, Preldzic için Sloven hükümetine para ödeneceğine yönelik söylentilere de açıklık getirdi.
  Tecrübeli isim, "maddi mebladan haberim yok, ancak Türk basketbolunun geleceği için böyle bir şey gerekliyse bence yapılamsında sakınca yok. Atletizm ve diğer sporlarda da bu yapılmıştı zaten" şeklinde konuştu.​