1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Erbil'den Aleviler için şok sözler


 1. Aristotales

  Aristotales rank8

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.240
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  --

  [​IMG]

  Star TV'de canlı olarak yayınlanan Çarkıfelek programında Erbil bir gafa daha imza attı

  Star TV'de canlı olarak yayınlanan Çarkıfelek programında Erbil bir gafa daha imza attı, kullandığı bir ifade Alevileri kırdı. Şovmen Mehmet Ali Erbil'in programında 'Mum söndü mü yapıyoruz burada?' ifadesi tepki yarattı.

  Bir programa bağlanan Mehmet Ali Erbil ise "Sözlerim yanlış anlışıldı, ben öyle bir laf etmem. Alevi birçok arkadaşım var" dedi.

  Bu arada Mahmutbey'deki Doğan Medya Center'da bulunan stüdyolarında güvenlik artırıldı, ek güvenlik istendi.

  Bu sözlere tepki gösteren bir grup vatandaş da İzmir'de Doğan Yayın Holding bünyesindeki kuruluşların bulunduğu bina önünde toplandı.

  Erbil'in, Star televizyonundaki programında kullandığı sözlerin ardından Doğan Haber Ajansı (DHA), Hürriyet ve Milliyet bürolarının bulunduğu Şehitler Bulvarı'ndaki bina önünde gelen vatandaşlar protesto gösterisi yaptı.

  Geniş güvenlik önlemi alan polis, kalabalığın binaya yaklaşmasına izin vermedi. Erbil'i protesto eden gruptaki bazı vatandaşlar binaya yumurta attı.

  Zamanında buna benzer bir potu yine Güner Ümit kırdı ve kariyeri etkilenip görevden alınmıştı. Şuan itibariyle Mehmet Ali Erbil'in de böyle bir durumla karşı karşıya kalıp kalmaması merak konusu