1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ene'nin hedefi ilk 4!


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Letonya'da, 1-10 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na katılacak Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı'nın Antrenörü Orhun Ene, Bodrum'un Turgutreis Beldesi'ndeki bir otelde düzenlenen Probasketcamp'a katıldı.

  Orhun Ene, burada, yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası'na katılacak Milli Takım'daki jenerasyonun daha önce birer Avrupa üçüncülüğü ve dördüncülüğü kazandığını, yine aynı ekibin Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı elde ettiğini belirtti.

  Ümit Milli Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda ilk 4'e girmeyi hedeflediğini kaydeden Ene, ''Avrupa Şampiyonası'na katılmadan önce bir aylık hazırlık dönemimiz var. Yakında hazırlık maçları dönemine geleceğiz. Kondisyon kampını bitirmek üzereyiz. Bu dönemde bir çok oyuncuyu deneme fırsatı bulduk. Hazırlıklarımız iyi gidiyor. Hazırlık maçlarından sonra kadromuz şekillenecek'' dedi.

  Orhun Ene, Ümit Milli Takımı olarak asıl amaçlarının A Milli Takım'a oyuncu verebilmek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
  "Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmanın ötesinde, A Milli Takım'a oyuncu yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ancak Türkiye'de altyapıda başarılı olan oyuncuların başarı grafiği A takımlar seviyesinde devam edemiyor. Bunda, ligde fazla yabancı oyuncuyla oynanmasının da katkısı var. Fakat hiç olmazsa 2010'da Türkiye'de yapılacak Dünya Kupası'nda A Milli Takım'a 2-3 oyuncuyu vermeyi hedefliyoruz."

  "BASKETBOL SEVGİSİ BÜYÜYOR"
  Orhun Ene, fırsat buldukça çeşitli basketbol kamplarına katılıp çocuklar ve gençlerle biraraya geldiğini de kaydetti.

  Ene, ''Basketbol sevgisi giderek büyüyor. Çocuklar eskiye göre daha şanslı. Basketbola ulaşmaları ve iyi eğitim almaları daha kolaylaştı. Bodrum'daki kampta da bir grup basketbolcu var. Yazın tatil yapıp basketbol oynuyorlar. İnşallah basketbollarını geliştirip ileride Milli Takım oyuncusu olurlar'' diye konuştu.

  Öte yandan Probasketcamp Direktörü Tamer Karakoç, 17 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen basketbol kampına 9-17 yaşları arasında yaklaşık 60 sporcunun katıldığını söyledi.

  Bu yıl 4. düzenlenen kampta, temel basketbol tekniklerinin öğretildiğini ifade eden Karakoç, ''Oyuncular arasından takımlar oluşturuyoruz. Bu takımlar kendi aralarında maçlar yapıyor. Sporcularımızı 5 antrenör çalıştırıyor. Ancak bunun dışında profesyonel oyuncular da kampı ziyaret ederek oyunculara antrenman yaptırıyorlar'' dedi.

  orhunene01.jpg