1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

En ünlü hayalet fotoğrafları !


 1. Neverex

  Neverex Bilgiliyim

  Kayıt:
  20 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.497
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  New York

  En ünlü hayalet fotoğrafları

  Filme alınmış bir hayalet görüntüsünden daha inandırıcı bir hayalet kanıtı ne olabilir ki? Birazdan göreceğiniz fotoğraflar ruhların ve hayaletlerin fotoğraflanabilmesi için tüm gücünü harcayan insanların eserleri. Korkutucu ama ilginç. İşte o hayalet fotoğrafları..


  10. Queensland; 1946​

  1946 yılında çekilen bu fotoğraf Avustralya'nın Queensland eyaletinde çekildi. Kızının mezarının fotoğrafını çeken acılı bir anne fotoğrafı çektiği sırada mezarın başında hiç kimse görünmüyordu. Çektiği fotoğrafı eline alan kadın, mezarın üzerindeki hayali kızı görünce şoke oldu. Fotoğrafta gördüğü kızın kendi kızı olmaması ayrı bir enteresanlık taşıyor.
  [​IMG]

  9. S.S Watertown gemisi; 1924​

  Bu meşhur fotoğraf 1924 yılında S.S. Watertown gemisinde çekilmiş. Gemi mürettebatında görevli iki işçinin birkaç gün önce yakıt tankını temizlerken ölmesi, gemide bulunan herkes üzerinde şok etkisi yaratmıştı. Olayın birkaç gün ardından çekilen bu görüntüler oldukça ürkütücü. Bu hayali görüntülerin gemideki herkes tarafından görülmüş olması da ayrı bir muamma. 5. HMS Daedalus; 1919 1919 yılında çekilen bu fotoğraf ABD ordusunda çekilmiş. Fotoğrafın sol üst köşesine doğru bir yerde konumlanmış Sir Victor Goddard'ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. Ölümünden iki gün sonra çekilen bu fotoğrafta o da yer alıyor.
  [​IMG]

  Wem kasabası hayaleti; 1995
  Bu fotoğraf da İngiltere'nin Wem kasabasında çekilmiş. Bölgede yerel işler yapan bir fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraf aslında yanmakta olan bir binanın fotoğrafı. Binanın giriş kapısında beliren küçük kız çocuğu herkesi hayrete düşürdü. İtfaiye ekipleri fotoğrafın ardından küllerin arasında ölü beden arasalar da hiçbir bulguya rastlayamadı.
  [​IMG]

  7. Bachelor's Mezarlığı; 1991
  ABD'nin İllinois eyaletinde bulunan mezarlıkta bir fotoğrafçı tarafından çekildi. Özeli bir film tekniğiyle çekilen bu fotoğrafta mezar taşı üzerinde oturan bir kadın silüeti yer alıyor. Fotoğrafçı çıplak gözle de bu kadın silüetini gördüğünü iddia ediyor.

  [​IMG]

  6. Corroboree; 1959
  Bu fotoğrafa montaj demek bir güç olur çünkü fotoğrafın çekildiği dönemde böyle bir teknoloji yoktu. Avustralya'nın Corroboree kayalıklarında çekilen bu fotoğrafta yine gizemli bir kadın silüeti yer alıyor.
  [​IMG]

  5. HMS Daedalus; 1919
  1919 yılında çekilen bu fotoğraf ABD ordusunda çekilmiş. Fotoğrafın sol üst köşesine doğru bir yerde konumlanmış Sir Victor Goddard'ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. Ölümünden iki gün sonra çekilen bu fotoğrafta o da yer alıyor.
  [​IMG]

  3. Lord Combermere; 1891
  Combermere Kütüphanesi'nde çekilmiş bu fotoğrafta yer alan hayalet kütüphanenin 4 kilometre ilerisinde ölmüş bir süvarinin görüntüsü.
  [​IMG]

  1. Raynham Malikanesi; 1936
  Belki de tüm zamanların en meşhur hayalet fotoğrafı 'Raynham’ın Esmer Leydisi' ne aittir. Eylül 1936 da br fotğrafçı olan Indre Shira İngiltere’nin Norfolk Raynham Salonunda Country Life dergisi için evin fotoğraflarını çekmekle görevlendirilmişti. Shira ve asistanı da ekipmanlarını büyük merdivenlerin önüne yeni yerleştirmişlerdi ki, kendi tarifi ile 'örtüler içinde bir kadın şeklinde bulutumsu şekli' gördü. Şekil merdivenler üzerinde yükselmeye başlayınca heyecanlanan Shira alelacele bir resmini çekebildi. Bu sırada hiçbir şeyin farkında olmayan ve merdivenler üzerinde de bir şey görmeyen asistan, ustasının telaşı ile alay ediyordu. Daha sonra gerçekten, o an Shira’nın batıl itikatlı olduğuna inandığını düşündüğünü açıklayacaktır.
  [​IMG]

  Enteresan :think:


  Saygılarımla :kalp: :muck: :beer:

   
 2. Castiela

  Castiela rank8

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  2.378
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Dream

  [​IMG]

  Ürkütücü 8O
   
 3. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  transparent guys ^^
   
 4. Neverex

  Neverex Bilgiliyim

  Kayıt:
  20 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.497
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  New York

  :nod:
   
 5. qitarist

  qitarist rank8

  Kayıt:
  22 Nisan 2007
  Mesajlar:
  405
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci

  saat 10:40 korktum valla kapkaranlık odada
   
 6. Jack Sparrow

  Jack Sparrow rank8

  Kayıt:
  1 Ocak 2010
  Mesajlar:
  281
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  BÖÖÖÖÖÖÖ öcüü :wink1: xD