1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

En ucuz internette üçüncüyüz


 1. Tequilla

  Tequilla Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.788
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  un Ne Oldugu Beni İlgilendirmez.-.-`
  Analysys Mason şirketinin 25 Avrupa ülkesindeki 2800 DSL tarifesiyle ilgili olarak yaptığı araştırma sonuçlarına göre en ucuz üçüncü ülke Türkiye.


  Rapora göre Avrupa pazarında genişbant internet hizmeti sunan şirketler arasında büyük bir rekabet yaşanırken Türkiye'de henüz rekabet ortamı oluşmamış durumda. Türk Telekom mevcut pazarın %83'ünü elinde bulundurduğu için internet bağlantısı hizmeti veren diğer firmaların seslerini duyurabilmeleri pek mümkün olmuyor. Buna rağmen geçen yıla göre Türk Telekom dışında bir internet servis sağlayıcı hizmeti seçen kişi sayısında artış var. Bu artışta en büyük rolü ise 3G ile birlikte abonelerine mobil genişbant internet hizmeti vermeye başlayan cep telefonu operatörleri oynuyor.
  [​IMG]
  Bu yıl internet hizmetlerinden alınan özel iletişim vergisinin düşürülmesi sayesinde Avrupa'daki pek çok ülkeden daha ucuza genişbant internet hizmeti satın alınabiliyor. Özellikle Türk Telekom'un 512 Kbps bağlantı hızı ve 512 MB kullanım kotası ile satışa sunduğu 18 TL'lik Nete DaveTT servisi Avrupa'daki benzer servislere göre oldukça ucuz kalıyor.