1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

En İyi Windows Görev Yöneticisi Alternatifleri


 1. Uchiha Sasuke

  Uchiha Sasuke Tanınıyorum

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Hidden Sound Village

  [​IMG]

  Process Hacker

  Açık kaynak kodlu bir yazılım olan Process Hacker, sadece çalışan uygulamaları ve servisleri göstermekle kalmıyor, kullanıcılara çok daha detaylı bir ayar seçeneği de sunmayı ihmal etmiyor. İşlem güvenlik seviyelerinin de değişmesine izin veren yazılım, ayrıca uygulamaları tamamen iptal edebilme ve tekrar bu uygulamaları başlatabilme yeteneğine de sahip.

  Download: Process Hacker

  [​IMG]


  [​IMG]

  Anvir Task Manager

  Farklı sürümleri internet üzerinden bulunabilen Anvir Task Manager, ücretsiz olan sürümünden 89.95 dolarlık üst seviye sürümlere de sahip. Ancak yazılımın ücretsiz sürümü dahi Windows'un standart Görev Yöneticisi'ne göre daha detaylı bir işlevselliğe sahip. Bu yazılım ile Windows'un başlangıç uygulamalarını yönetebilir ve virüs veritabanına karşı işlemleri kontrol edebiliyor.

  Download: Anvir Task Manager


  [​IMG]


  [​IMG]


  Process Explorer

  Process Explorer, Microsoft'un kullanıcılarına sunduğu ücretsiz bir Windows Görev Yöneticisi(WGY) alternatifidir. Standart WGY'ye benzeyen yazılım, yürütülen işlemlerin bir listesini kullanıcılara sunarken, varsayılan WGY'den farklı olarak hangi dosyanın hangi program tarafından kullanıldığını da gösterebiliyor. Özellikle o an silmek istediğiniz ama bir türlü silemediğiniz doc veya benzeri bir dosyayı hangi programın kullanmakta olduğunu görerek bu durumdan sıyrılabilirsiniz.

  Download: Process Explorer


  [​IMG]


  [​IMG]

  Extended Task Manager

  Varsayılan WGY'ye göre daha detaylı bir araç isteyen kullanıcılar, Extended Task Manager'a şans verebilirler. Kilitli dosyaları gösterebilen ve dosyaları kilitleyen işlemleri kullanıcıların önüne getirebilen yazılım, istenilen işlemleri anında sonlandırabiliyor.

  Download: Extended Task Manager

  [​IMG]


  [​IMG]

  System Explorer

  Sistem işlemlerini ekrana yansıtabilmesi dışında yazılım, sürücü, servis, sistem eklentileri ve çok daha fazlasını kullanıcılara sunuyor. Dilendiği taktirde bu yazılımı kullanarak işlemleri manipüle edebilir ve daha detaylı bilgi için internet üzerinde arama yapabilirsiniz.
  Download: System Explorer

  [​IMG]
   
 2. SilentLord

  SilentLord rank8

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  2.255
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Tokyo

  Güzel paylaşım ellerine sağlık zeki x)
   
 3. Uchiha Sasuke

  Uchiha Sasuke Tanınıyorum

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Hidden Sound Village

  Her zaman. :headbang: :dance: