1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

En hızlısı o olacak, ama...


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  En hızlısı Opera olacak, ama...

  Opera en hızlı tarayıcı olacağına emin; ama önce bu "büyük engelden" kurtulması lazım...


  Popüler tarayıcılardan Opera sadece bilgisayarlarda değil, akıllı telefonlarda da kullanılıyor. Şu anda BlackBerry, Windows Mobile ve Android'de kullanılabilen Opera Mini, henüz iPhone'da yer almıyor. Fakat bu sebebi Norveçli firmanın tarayıcısını iPhone'da görmek istememesi değil. Hatta Opera Mini uygulaması, haftalar önce Apple'a incelenmek için gönderilmişti. Fakat üzerinden bu kadar zaman geçmesine rağmen halen bu uygulamanın Apple tarafından onaylanmamış olması, akıllara Apple'ın kendi telefonunda tarayıcı rekabeti istemiyor olabileceğini getiriyor.

  Avrupa Komisyonu'nun desteğini alan Opera, Windows 7'deki tarayıcı seçim ekranının kullanılmasını sağlamak konusunda oldukça çaba harcamıştı. Şu anda Windows 7'nin AB sürümündeki seçim ekranın ilk görünen 5 tarayıcıdan biri olan Opera, iPhone'da yer almıyor. iPhone kullanıcıları onun yerine Apple'ın tarayıcısı olan Safari kullanabiliyorlar.

  Opera'dan Thomas Ford konuyla ilgili olarak; "iPhone kullanıcılarına tarayıcımızı göstermeye hazırız. İnsanların bu tarayıcının neler yapabileceğini görmelerini istiyoruz" diyor. Opera'nın iddialarına göre Opera Mini, iPhone'nun tarayıcısı Safari'den 6 kat daha hızlı çalışıyor.