Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas

En hızlı tarayıcı bu testte belli oldu!

Dev test sitesi, tarayıcıları çok kapsamlı bir testte yarıştırdı, ortaya bu sonuç çıktı!

Web tarayıcılarını kapsamlı bir hız testine tabi tutan Tom's Hardware, bu testin sonuçlarını yayınladı. Chrome 16, Firefox 9, Internet Explorer 9, Opera 11 ve Safari 5'in karşı karşıya geldiği testler 11 inç, 1.8GHz Intel Core i7 işlemcili, OS X Lion ve Windows 7 Ultimate 64-bit (Boot Camp ile) özelliklerine sahip bir MacBook Air üzerinde gerçekleştirilmiş.

Oldukça detaylı olan test sonuçlarında rutin etkinlikler, başlangıç süreleri, önbellekli ve önbelleksiz sayfa yükleme, Java, Silverlight, Flash ve HTML5 gibi birçok kriter göz önünde bulundurulmuş.

Testin kazananları ise Windows 7 üzerinde Firefox 9 olmuş (Safari sonuncu). OS X'in galibi ise Safari 5. OS X'in sonuncusu ise Firefox olarak göze çarpıyor. 18 sayfalık test sonuçlarını yakından incelemek istiyorsanız, ilgili Tom's Hardware sayfasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
http://www.tomshardware.com/reviews/macbook-air-chrome-16-firefox-9-benchmark,3108.html
Not: alıntıdır.

Chrome? 8O

[ Bu mesaj WindowsSmartphone ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Canova

Chrome yazı tipi olarak berbat. Zevk alamıyorum girdiğim siteden. :D Mozilla Firefox ftw :headbang:

Chromede kendimi çıplak hissediyorum :( Firefox FTW

Firefox'u Firefox yapan eklentileridir.Chrome hızlı ama fazla eklentisi yok.Hatta hiç yok bile denebilir.Dolayısıyla fazla kullanışlı değil.Firefox FTW!

Gün gelecek eskisi gibi herkes internet explorer kullanacak

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Herkesin bir kezde olsa İE kullanması şart zaten yoksa nası diğer tarayıcıları indircek :)

Ya tartışmaya bile gerek yok herkes kendi alıştığını söyleyecek ^^ Bende firefox a alıştım özellikleri ve eklentileri yüzünden seviyorum. Başkada explorer tanımam arada chrome ve ie kullanıyorum site yaparken onlarda sorunlumu gözüküyor bakmak için :)

Yukarı Alt