1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

En Düşük Ceza Türkiye'de


 1. LosTKnighT

  LosTKnighT Öğreniyorum

  Kayıt:
  23 Mart 2009
  Mesajlar:
  216
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
  Şehir:
  єχтяαℓσσв
  Türkiye’deki cezalar hiç de çaydırıcı değil. Cezalar caydırıcı olsaydı, seyir halindeyken, dikkatin dağılması ve kaza risklerin artması nedeniyle, kimse cep telefonuyla konuşmazdı.

  Birçok ülkede direksiyon başında cep telefonuyla konuşmak yasadışı kabul ediliyor. Seyir halinde cep telefonu ile konuşan sürücüler birçok Avrupa ülkesinde yüksek para cezalarıyla karşı karşıya kalıyor. Sürücülerin araçlarında ya bir araç kiti bulundurmaları ya da eller serbest konuşmaya imkan veren bir cihaz kullanmaları gerekiyor. Bluetooth kulaklıklar burada iyi bir seçenek sayılıyor. Fakat araç kitinden çok daha düşük bir maliyete sahip olan Bluetooth kulaklıklar ne yazık ki pek tercih edilmiyor.

  Oysa Bluetooth kullanılsa seyir halindeyken cep telefonuyla konuşma yapılabiliyor. Sürücünün dikkati dağılmıyor ve bu sayede kaza risklerine neden olmuyor.

  [​IMG]

  Jabra Bluetooth kulaklıklar ve araç kitleri, sürücülere eller serbest telefonla konuşma imkanı sunarak daha güvenli ve konforlu bir yolculuk yapma şansı tanıyor.

  En yüksek para cezası uygulayan ilk üç ülke 600 Euro ile İtalya, Norveç ve Portekiz. Türkiye'de ise seyir halindeyken telefonla konuşmak 61 TL, yani 29 Euro ve 10 ehliyet puanına mal oluyor. Türkiye bu rakamla Rusya'dan sonra en düşük cezanın uygulandığı ülke olarak dikkat çekiyor.
   
 2. Weird Thoughts

  Weird Thoughts rank8

  Kayıt:
  4 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.959
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Lise Ögrencisi