1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

En büyük kütüphaneyi dolduracak kadar veri


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Türkiye’de üç ayı geride bırakan 3G hizmetlerinde, Vodafone 3G+ abonelerinin İnternet’ten haftalık veri kullanım oranı yüzde 1500 arttı. Vodafone 3G+ aboneleri dünyanın en büyük kütüphanesi olan Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi’ne kayıtlı kitaplardan daha fazla sayıda kitabın verisi kadar bilgi indirmiş oldular.

  Son 1,5 ay içinde Mobil TV servisine abone olanların sayısı ise yüzde 92 arttı. Aboneler; “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Aşk-ı Memnu”, “Yaprak Dökümü”, “Çok Güzel Hareketler Bunlar” gibi yerli yapımlar ile UEFA Avrupa Ligi futbol karşılaşmalarını Vodafone kalitesiyle “mobil” izlediler.

  17 Kasım 2009, İstanbul – Türkiye’yi iletişimde bambaşka bir çağa taşıyan 3G hizmetleri 4. ayına girerken, bu alanda Vodafone’un farkı ve uzmanlığı aboneleri tarafından beğeni topladı. Vodafone’un sunduğu 3G hizmetleri üstün teknolojileriyle dikkat çekiyor.

  Vodafone 3G+ ile haftalık veri kullanım oranı yüzde 1500 arttı

  3G’nin hizmete girmesiyle Vodafone abonelerinin haftalık veri kullanım oranı yüzde 1500 arttı. Vodafone abonelerinin yüzde 11’ini oluşturan 3G+ abonelerinin veri kullanım hacmi, dünyanın en büyük kütüphanesi olan Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi’ne kayıtlı kitaplardan daha fazla sayıda kitap anlamına geliyor.

  Süper hızlı mobil İnternet’e her an her yerden ulaşmak isteyen hız tutkunları Vodafone 3G Mobil Modem’e yoğun ilgi gösterdi. 3G’nin hizmete sunulduğu Temmuz ayından itibaren 3G Mobil Modem satışlarında yüzde 760’lık artış gözlendi. Avantajlı kampanyalar sayesinde Vodafone aboneleri yüksek kapasiteli veri paketlerine yöneldi. Vodafone 3G Mobil Modem ile 1000 TL’lik indirim çeki verilen Teknosa kampanyası ise dizüstü bilgisayar pazarında görülen büyümenin lokomotifi oldu.

  Vodafone Mobil TV’de 19’u canlı, 9’u sadece Vodafone abonelerine özel kanal

  Son 1,5 ay içerisinde Vodafone Mobil TV servisine abone olanların sayısı yüzde 92 artış gösterdi. Bu artışta, mobil yayın hakları alınan “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Aşk-ı Memnu”, “Yaprak Dökümü”, “Çok Güzel Hareketler Bunlar” gibi yerli yapımlar ile UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ve Bank Asya 1. Lig spor karşılaşmaları etkili oldu. Mobil TV yoğun olarak 20.00 ile 00.00 saatleri arasında izlendi.

  Halen mobil TV’lerdeki en zengin içerik Vodafone Mobil TV’de bulunuyor. Vodafone Mobil TV 19 adet canlı kanal ve Vodafone’un abonelerine özel olarak oluşturduğu 9 kanal ile Vodafone 3G+ abonelerine hizmet veriyor. Vodafone bu hizmeti, müşterilerine ihtiyaçlarına uygun farklı paketlerle, sınırsız kullanım avantajıyla sunuyor.

  En çok ile görüntülü konuşma Almanya ve Fransa ile yapıldı

  Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da Vodafone’un getirdiği avantajlardan yararlandı. Konuşma tarifeleri çerçevesinde sunulan "Tek Dünya" ve "Dünya Küçük" gibi opsiyon teklifleri, yurtdışına trafiği yüzde 80 arttırdı. Sevdikleri ile sesli konuşma fiyatına görüntülü konuşan Vodafone aboneleri en çok Almanya ve Fransa ile görüntülü konuşma yaptı.

  “Türkiye’nin bilgi toplumu dönüşüm sürecini desteklemeye devam edeceğiz”

  3G hizmetinin 3 ayını doldurması sebebiyle bir açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Türkiye’de 3G teknolojisi ile büyük bir değişim sürecine girildiğini belirtti. 3G hizmetlerini Türkiye’de, bu teknolojinin tüm dünyada öncülüğünü üstlenmiş olan, dünyadaki en geniş 3G şebekesine sahip Vodafone’un bilgi birikimi ve uzmanlığıyla sunduklarını dile getiren Timuray, şunları söyledi:
  “Bilgi toplumu olma yolunda önemli bir adım olan 3G hizmetlerinin ülkemizde başlaması kadar gitgide artan bir şekilde ilgi görmesi de son derece önemli bir gelişme. Vodafone Türkiye olarak ülkemizde bilgiye daha hızlı ve kolay erişilmesini, bilgi toplumu dönüşüm sürecini desteklemeyi ve bu süreci hızlandırmak için yatırım yapmayı sürdüreceğiz.”

  Vodafone 3G+ ile hızlı iletişim dönemini açtıklarını ve her an her yerde süper hızlı mobil İnternet erişimini olanaklı hale getirdiklerini kaydeden Timuray şöyle devam etti:
  “Çevirmeli İnternet bağlantısından ADSL bağlantısına geçtiğimiz dönemde yaşadıklarımıza benzer büyük bir dönüşüm yaşıyoruz. Artık sabit hatlara bağlı kalmak zorunda olmadan genişbant İnternet’e her yerden bağlanabiliyoruz. Vodafone Türkiye olarak kurduğumuz 3G şebekemiz, dünyada 19 ülkedeki 26 HSPA+ şebekesinden biri olma özelliğini de taşıyor.

  Bugün Türkiye’nin 81 ilinde sunduğumuz, nüfusumuzun yüzde 60’ını kapsayan 3G+ hizmetimizden abonelerimizin yüzde 11’i yararlanıyor. Bu olanakları abonelerimize sunmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.”