1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

En Başarılı 10 Genç Açıklandı


 1. Defearius

  Defearius rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2010
  Mesajlar:
  61
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Lejyoner.
  Şehir:
  T.C. İST ^^
  "Türkiye'nin 10 Başarılı Genci" Ödül Töreni Kadir Has Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi.

  Junior Chamber International tarafından düzenlenen TOYP'10 (Ten Outstanding Young Persons) "Türkiye'nin 10 Başarılı Genci" ödül töreni Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

  10 farklı kategoride düzenlenen TOYP (Ten Outstanding Young Persons) programının Türkiye ayağı düzenlenen ödül töreni ile sonuçlandı. Her kategoriden önde gelen isimlerin yer aldığı jüri değerlendirmesinde birincilik elde eden TOYP finalistleri önümüzdeki sene düzenlenecek dünya finallerine katılarak ülkemizi temsil edecek. Çalıştığı alanda çığır açan, yenilikçi ve başarılı gençleri topluma tanıtarak yeni nesillere ilham vermeyi amaçlayan ?Ten Outstanding Young Persons of the World" programında Türkiye bu yıl 16. kez yer alıyor.

  ECE ERÇEL: "KENDİNİZDEN ÖTE AMAÇLAR EDİNİN, KENDİNİZDEN ÖTE HAYALLERİNİZ OLSUN VE BU AMAÇLAR İÇİN KENDİNİZİ CİDDİYE ALIN"

  Sosyal Girişimci Liderler Akademisi (SOGLA)'nın kurucu başkanlarından biri olarak "İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet" kategorisinde birinci olan Ece Erçel, SOGLA'nın, "Toplum için FARK Yarat" sloganı ile sosyal girişimciliği gençler arasında yaymak ve geleceğin sosyal girişimcilerini yetiştirmek amacı taşıdığına değindi. Sosyal gelişimciliğin Türkiye'de gelişmekte olan bir kavram olduğunu belirten Erçel, "Bir rol model olarak; tek bir mesaj vermek istesem, gençlere 'kendinizden öte amaçlar edinin, kendinizden öte hayalleriniz olsun ve bu amaçlar için kendinizi ciddiye alın' derim" şeklinde konuştu. Pozitif değişimler yaratacak, gençleri yetiştirecek ve gençler tarafından yönetilecek bir yapının hayaliyle çalışmasının başladığını ifade eden Erçel, projenin 2009 yılında da Dünya Bankası tarafından Türkiye'nin Yaratıcı Kalkınma Fikirlerinden biri olmaya layık görülerek ilk ödülünü kazandığını söyledi.

  A MİLLİ BASKETBOL TAKIMI'NA ÖZEL ÖDÜL

  Elde ettikleri dünya ikinciliği ile ülkemize büyük gurur yaşatan A Milli Basketbol Takımı da TOYP Gala Gecesi'nde özel ödül ile onurlandırıldı. Zeki, Çevik ve Ahlaklı Spor Adamı kategorisinde Türkiye'nin En Başarılı Gençleri Ödülü, Milli Takım adına gece katılan İdari Menajer Barbaros Akkaş'a verildi.

  Kategoriler ve TOYP 2010 Türkiye ödül listesi:

  -------

  Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi -Ali Çınar

  Kültürel Başarı -Ayşe Ören

  İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet -Ece Erçel

  İş Dünyası Ekonomi -Girişimcilik -Emre Sokullu

  Kişisel Başarı -Ekrem Şenol Balcıoğlu

  Bilimsel Önderlik -Ender Suvacı

  Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik -Kaan Sarı

  Tıbbi Yenilik ve Buluşlar -Rıfat Raiser

  İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı -Şafak Pavey

  Fen ve Teknik Gelişme -Erkan Aktakka

  JCI Türkiye Özel Ödülü -Itır Erhart