Eğer tıraş köpüğünüz bittiyse veya tıraş bıçağınız yoksa sakın panik olmayın. İşte size en pratik tıraş tekniği! Bu iş için sadece bir çakmak yeterli.
- Resim Silinmiş.
Güzel yanan bir çakmağınız varsa gerisi çok kolay. Yalnız çakmakla tıraş olurken dikkat etmeniz gereken beş nokta var. İşte o detaylar:

1)Kullanılacak malzemeler:
Ateşle tıraşın en güzel yanı bir çakmaktan başka hiçbir malzeme gerektirmemesi.

2)Hazırlık aşaması:
Çakmakla tıraş vücudun geleneksel yöntemlerle traş edilebilen her bölgesinde uygulanabilir. Hazırlık aşaması her bölge için farklı olmakla beraber çakmağı ateşlemek en önemli adım. Orta dereceli bir alev hem geniş alanlarda etkili olacak; hem de kontrolü kolay olacaktır.

3)Prosedür:
Uygulama esnasında çakmağı cilde mümkün olduğunca yakın tutmak en etkili sonucu verecektir. Ama bunu deriyi yakmadan yapabilmek biraz tecrübe gerektirir.

4)Tıraştan sonra:
Tıraş edilen bölgenin, yakma işlemi nedeniyle kötü kokması bu uygulamanın en muhtemel sonucudur. Bunun için işlemden sonra banyo yapmak ya da en azından kokuyu daha keskin başka bir kokuyla bastırmak sizin yararınıza olacaktır.

Önemli Uyarı: Kirpiklerinizi yakmayın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Prada

Çakmakla sakal traşımı olunurmus :p Anca tüyleri yakar o Türkün sakalını almaz 8)

japonların çinlilerin hepsi köse tabi 2 gıdım tüyüde yakarlar prada nın dediği gibi bize etki etmez o 8)

aynen ya ben usturayla iki sefer üstünden geçerek kestiğim sakalı bunla denesem bütün yüzüm yanardı heralde sakın gidipte kimse denemesin bunu bi traş için yüzünüzden olursunuz sonra :D

Yukarı Alt