1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

En ağır ceza Lugano'ya


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  En ağır ceza Lugano'ya
  Olaylı Galatasaray Fenerbahçe derbisine ilişkin disiplin cezaları açıklandı. PFDK, kavgaya karışan futbolculardan en çok cezayı 5 maçla Fenerbahçeli Lugano'ya verirken, Galatasaray'a da 1 maç saha kapatma ve 1 maç seyircisiz oynama cezası verildi.
  [​IMG]

  Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki olaylı derbinin ardından, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararını açıkladı.
  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, yaptığı toplantının ardından Emre Aşık'a kafa atarak olayların fitilini ateşleyen Diego Lugano'ya 5 maç ile en ağır cezayı verirken, Galatasaray tirbünlerine tahrik edici hareketlerde bulunan kaleci Volkan Demirel, maç içinde birbirleriyle itişen Arda ve Semih 3’er maç, Emre Aşık ve Sabri Sarıoğlu da 2'şer maç ceza aldı.
  Saha olayları ve seyircisinin kötü tezahüratı nedeniyle Galatasaray Kulübü'ne 1 maç saha kapatma ve 1 maç seyircisiz oynama cezası verildi.
  Öte yandan, Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a da 45 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.
  Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, Adnan Polat'ın Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamalardan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedilmesine karar vermişti.
  Ayrıca, maçın sonundaki olaylara karışan Galatasaraylı Sabri ve Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in de görüntülere dayanarak PFDK'ya sevkleri yönünde karar alınmıştı.