1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

EMRE SAYIN’A EMANET


 1. deltafx

  deltafx rank8

  Kayıt:
  23 Aralık 2013
  Mesajlar:
  189
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  GSM’DE DÜNYA 6’NCISI VIMPELCOM’UN İŞ GELİŞTİRMESİ EMRE SAYIN’A EMANET

  250 milyon abonesi ile dünyanın 6’ncı büyük GSM operatörü olan Hollanda merkezli Vimpelcom, iş geliştirme stratejilerini bir Türk’e emanet etti. 2011 yılından itibaren Turkcell’in Bireysel Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Emre Sayın, Vimpelcom’un İş Geliştirmeden Sorumlu Yöneticisi (Chief Business Development Officer) oldu
  16.01.2014, İstanbul
  Türkiye, dünya iletişim devleri ligine bir yönetici daha ihraç etti. Turkcell Bireysel Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2011 yılından bu yana yürüten Emre Sayın, 250 milyonu aşan abonesi ile dünyanın en büyük 6’ncı GSM operatörü olan Hollanda merkezli Vimpelcom’un İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Chief Business Development Officer) oldu. .
  Emre Sayın görevi kapsamında grubun iş geliştirme projelerinin yanında "stratejik iş kontrolü" biriminin de başında olacak. İş kontrol fonksiyonunun görevi, ülkelerdeki operasyonların etkin ve verimli bir şekilde yönetildiğini kontrol etmek, geliştirme önerilerinde bulunmak, yani bir nevi merkezin gözü kulağı olmak.
  Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde tamamlayan Emre Sayın yüksek lisans derecesini Rutgers Üniversitesi’nde Sistem Mühendisliği alanında aldı. Çalışma hayatına Unilever’da başlayan Sayın, daha sonra Microsoft’ta Pazarlama Müdür Yardımcısı, Kodak ve Evyap şirketlerinde ise Genel Müdür olarak çalıştı. 2007 yılında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye katılan Sayın, 2011 yılından bu yana firmanın Bireysel Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Eski profesyonel basketbolcu olan Sayın, İngilizce ve Almanca biliyor, yemek pişirmeyi ve popular bilim ile bilim kurgu üzerine okumayı seviyor. Ayrıca CMAS dalış sertifikasına sahip.
  ‘TÜRK YÖNETİCİLERİ DÜNYA DEVLERİNİN BAŞINDA’
  Emre Sayın ataması ile ilgili şunları söyledi: “Hepimiz son yıllarda Türk yöneticilerinin dünya ölçeğindeki şirketlerinin üst düzey görevlerinde sergilediği başarıları ilgiyle izliyoruz. Bu görev benim için kendimi geliştirme fırsatı olmasının yanında Türkler’in yönetim konusundaki kalitelerini sergilemek için de bir fırsat olacak. Türkiye pazar
  [​IMG]
  özellikleri ve dinamik ekonomisi sayesinde çok farklı durumlara uyum gösterebilecek, esnek ve rekabetçi yöneticiler yetiştiriyor. Uluslararası şirketlerin bu dönemde tam ihtiyacı olan özellikler bunlar”
  ALTIMO’NUN SAHİBİ OLDUĞU VİMPELCOM DAHA DA GÜÇLENDİ
  Emre Sayın Vimpelcom ile ilgili şunları söyledi: “ Vimpelcom daha 10 yıl önce abone sayısı 1 milyonun altında bir operatörken bugün 250 milyon abonesi olan bir dev. Böyle bir şirkette çalışmak ve gelişimine katkıda bulunmak bana heyecan veriyor. Hoş bir tesadüf eseri Vimpelcom’un başarısında önemli bir rol sahibi olan Altimo aynı zamanda Turkcell’in de ortağı. Ben gelecekte Turkcell’i de bölgesel bir güç olarak görmeyi hayal ediyorum ve bu yüzden Altimo gibi global vizonu olan bir hissedarı Turkcell’in geleceği için bir şans olarak görüyorum.
  Vimpelcom’un Rus ortağı Altimo Başkan Yardımcısı Mustafa Kıral, Sayın’ın atanmasıyla ilgili, “Altimo’nun Turkcell’le beraber en büyük yatırımlarından olan Vimpelcom dünyanın en büyük GSM operatör gruplarından biri olmayı başardı. Vimpelcom’u güçlendirecek olan bu transfer de bizi gururlandıran bir gelişme oldu. Emre Sayın’a yeni görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.
  18 ÜLKEDE OPERASYON YÜRÜTÜYOR
  Telekomünikasyon hizmetleri sunan Hollanda merkezli Vimpelcom, abonman sayısına göre dünyanın 6. büyük mobil şebeke operatörü. 1992 yılında kurulan şirket şu an için 18 ülkede operasyonlarını yürütüyor. Vimpelcom’un markaları arasında Beeline, Kyivstar, Wind, Djezzy, Mobilink, Banglalink bulunuyor. New York Borsası’nda işlem gören ilk Rus şirketi olan Vimpelcom’un çoğunluk hissesi Altimo’da bulunuyor. Altimo Türkiye’de de Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin de ortağı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.