Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, “Fenerbahçe'ye para için gelmedim” dedi. Fenerbahçeli taraftar internet sitesi “www.antu.com”un radyosuna açıklamalar yapan Emre'nin, taraftarlardan gelen sorulara verdiği yanıtlar, internet sitesinde ses dosyası olarak yayınlandı.Ceyhun Eriş, Fatih Akyel, Sergen Yalçın'ın geçmişte Sarı-Lacivertliler'e transfer olduktan sonra "Doğuştan Fenerliyim" sözleri ve gururla Fenerbahçe formasını öpmeleri bu kez de Emre için gündemde...

Sergen Yalçın da Fenerbahçe'ye geldiği sezon, özel bir TV kanalına verdiği röportajda "Ben doğuştan Fenerliydim, Sarı-Lacivert emziğim bile vardı" açıklamasında bulunmuştu...

"Ailem Fenerbahçeli olduğu için buraya geldim"
Medyayla yaşadığı sorunlarla ilgili soruyu yanıtlayan Emre, “Türk medyasının gösterdiği gibi bir Emre yok ortada. Para için Fenerbahçe'ye gelmiş, bütün her şeyi geride bırakıp gelmiş bir Emre yok. İngiltere'de ne kadar para kazanıyorsam, Türkiye'de de aynı parayı kazanıyorum. Ben Fenerbahçe'ye para için gelmedim. Kendi hedeflerim için geldim. Newcastle'dan ayrılma dönemimde en samimi yaklaşımı gösteren takım olduğu için, kulübün başında Aziz Yıldırım olduğu için, ailem Fenerbahçeli olduğu için buraya geldim” diye konuştu.

Medyayla hiçbir zaman iyi ilişki içinde olmadığını anlatan Fenerbahçeli futbolcu, özellikle bu dönemde medyayla iyi ilişki içinde olmak için ödün vermek gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Oynadığım takımlar benim üzerimden yıpratılmaya çalışıldı. Milli takım başta olmak üzere... Şu anda Fenerbahçe ile alakalı sıkıntı olabilir. Oynadığım takımın başarısı için her şeyi yapmaya hazırım. Sevdiğim insanlar da var basında. Sevmediğim insanlarla bile olsa oturup konuşmaya hazırım. Onlar işi çıkılmaz noktalara sürüklemeye başladılar. Kendi kulübümün taraftarına karşı bile beni edef göstermeye çalıştılar. Taraftarımla sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum, ama medya ile yine bu tartışmalar sıkıntılarımız olacaktır. Her türlü mücadeleye hazırım. Milli takım ve Fenerbahçe büyük kitlelere hitap ediyor, milli takım ve Fenerbahçe'nin menfaati söz konusu olunca her türlü mücadeleye, kavgaya, gürültüye bile hazırım.”

FENERBAHÇELİ BİR ÇOCUKTUM
Emre, ailesi Fenerbahçeli olduğu için çocukluğunda kendisinin de Fenerbahçeli olduğunu bildirdi.

Fenerbahçeli biri olarak, sarı-lacivertli ekibe transfer olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Emre özetle şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray'a büyük hizmetler yaptığımı düşünüyorum. Çocukluğumda Fenerbahçeliydim. Kader beni 13 yaşımda Galatasaray altyapısına taşıdı. Daha sonra (A) takıma çıktım ve çok güzel günler yaşadım. Bu demek değil ki Fenerbahçe'de güzel günler yaşamayacağım. Fenerbahçeli bir genç olarak Fenerbahçe'ye gelmiş olmaktan çok mutluyum. Çocukluğumda, ailem Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçeliydim. 13 yaşımda transfer oldum. Galatasaray'da inkar edilemez güzel duygular yaşadım. Oynadığımız takımlarla özdeşleşiyoruz biz, ama profesyonel futbolcu olduğumuzdan dolayı şu an benim için esas olan Fenerbahçe'nin başarısı. O dönemde de esas olan Galatasaray'ın başarısıydı. Fenerbahçeliydim, bu bir gerçek. Beni yakından tanıyan insanlar bilirler. Kimseye cici çocuk görünmek için de söylemiyorum bunu. Öyle bir kaygım yok.”

İNŞALLAH GALATASARAY'A GOL DE ATARIM
Galatasaray'a gol atınca sevincinin nasıl olacağı sorulan Emre, “Her takıma attığım gol sevinci gibi olacak. Çok aşırı ve fazla olmayacak. İnşallah gol de atarım Galatasaray'a” yanıtını verdi.

Fenerbahçeli futbolcu şunları kaydetti:
“Önemli bir durum söz konusu burada. Ben 7 yıl Avrupa'da oynadım. İnsanlar hala Galatasaray'dan buraya gelmişim gibi düşünüyorlar, ama ben Newcastle'dan geldim. En büyük arzum Fenerbahçe formasıyla çok gol atmak. Bunlardan bir tanesi, bir kaçı da fazlasıyla Galatasaray'da olursa daha mutlu olurum.”

Galatasaray altyapısında forma giyerken Fenerbahçe şortuyla antrenmana gidip gitmediği sorulan Emre, “Öyle bir şey olmadı. Öyle bir şey olması zaten söz konusu olamazdı, ama Zeytinburnuspor altyapısında oynarken Fenerbahçe formasıyla gitmişimdir.”

Yukarı Alt