Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
EMRE ; " Hic Kimseden Tepki Almadım "

Sabah saatlerinde Samandıra Kamp Merkezin'nde yapılan antrenman sonrası Selçuk, Emre ve Gürhan basın mensuplarının yanına gelerek sorulara cevap verdi. MTK Budapeşte maçını kazanarak Şampiyonlar ligi'ne avantajlı başlamak istediklerini söyleyen oyuncularımız "İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. MTK Budapeşte maçını kazanmak istiyoruz."dediler.
Newcastle'dan transfer ettiğimiz Emre Belözoğlu "8 yıl sonra tekrar istanbul'da ailemin yanındayım. Mutlu günler yaşıyorum. Sakatlığım geçti. Çalışmalarımız da çok iyi gidiyor. Çarşamba günü oynayacağımız MTK Budapeşte maçı için hepimiz hazırlığımızı sürdürüyoruz" dedi. Bir gazetecinin MTK ile deplasmanda oynanacak maça kadar hazır olup olmayacağı konusundaki sorusuna Emre " Deplasmandaki maça değil, Çarşamba günü oynayacağımız maç için bile kendimi hazır hissediyorum. Askerlik döneminde bile evci çıktığım günlerde Kulübümüz bana bir kondüsyoner göndermişti. Çalışmalarımı orada da sürdürmeye gayret ettim. Herşeye rağmen Çarşamba günü oynanacak maçta bana görev verecek kişi hocamızdır. Eğer fırsat verirse çıkar oynarım. Bu tamamen kendi takdiridir" dedi. Çok fazla konuşmayı sevmediğini, oyuncuların konuşmalarını sahada oynayarak göstermeleri gerektiğini de ifade eden Emre Belezoğlu "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" dedi. Yine bir gazetecinin Fenerbahçe'ye transferi olduktan sonra taraftarlardan tepki görüp görmediği konusunda sorduğu soruya Emre Belezoğlu " Hiç kimseden tepki almadım. Her gün aynı yaşam yerlerimde bulunuyorum. Türkiye artık bu konuları çoktan aştı. Hepimiz profesyonel oyuncularız ve bağlı bulunduğumuz takımlara hizmet etmek durumundayız" dedi. CL, Lig ve Türkiye kupası için Fenerbahçe'nin hedeflerinin her zaman yüksek olduğunun hatırlatılması üzerine oyuncumuz" Her kulvarda başarı hedeflenmesi çok normal. Her takım bunun hedefliyor ancak onların değil bizim ne yapacağımız önemli bunu da sahada göstereceğiz" dedi.

MARCO'nun yeri dolar

Oyuncumuz Selçuk Şahin ise iyi bir kamp ve Samandıra 'da hazırlık dönemi geçirdiğini söyledi. Selçuk Şahin Marco Aureilo'nun yerinin doldurulması konusunda sorulan bir soruya da "Şu an takımda 25 tane birbirinden kaliteli oyuncu var Marco iyi oyuncuydu, artık gitti ama yerini dolduracak mutlaka birileri olacaktır" dedi. MTK Maçına avantajlı bir skorla başlamak istediklerini de söyleyen Selçuk Şahin "İki sezondur alışık olmadığımız bir tempo ile yeni sezonda ve yeni hocayla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve her heçen gün biraz daha hazır hale geliyoruz. Öncelikli hedefimiz MTK maçında avantajlı bir sokrla sahadan ayrılmak bunu yapacak gücümüzün olduğunu düşünüyorum."dedi.

"Kendimi biraz olsun gösterme fırsatı buldum"

Yeni sezon ve yeni teknik direktörümüz Luis Aragones'le iyi bir dönem, yoğun çalışma temposu ile çalıştıklarını ifade eden Gürhan Gürsoy ise Aragones'in hazırlık maçlarında kendisine şans vermesiyle " Kendimi biraz olsun gösterme fırsatı buldum" dedi. Geçen sezon oynamadığı için üzgün olmadığını takımdaki diğer profesyonel oyunculardan çok şey öğrendiğini ifade eden Gürhan Gürsoy " Roberto Carlos geçtiğimiz sezondan beri tüm genç oyuncularla yakından ilgileniyor. Bu sezon Emre, Güiza gibi oyuncuların Fenerbahçe'de olması da benim için büyük bir şans . Hocam da zaman zaman fırsat veriyor. Bunları değerlendirdiğim müddetçe daha iyi olacağıma inanıyorum". dedi. Zico'nun kendisine şans vermediği konusudaki soruyu ise Gürhan "Bundan sonra önemli olan Fenerbahçe'nin tüm kupalara talip olmasıdır. Bu amaca hizmet edeceğim için mutluyum" ifadesini kullandı.

Yukarı Alt