Hepiniz EXL'a hos geldiniz, umarim iyi vakit geciriyorsunuzdur.

Sitemiz paylasimci ve yardimsever üyelerimize paylasimlarinin ve yardimlarinin karşılığını para olarak vermese de maddi veya manevi bir sekilde verecektir ve vermektedir. Bu yüzden sitemizde normal üyelerin göremediği özel bölümler mevcuttur.
Bu özel bölümleri saklayip turşusunu kurmak icin yapmadik. Ama buralardaki bilgi ve paylaşımların essiz ve değerli olması nedeniyle bunlarin değerini bilen kişilere erişim vermekteyiz.

Bir üye olarak, extra elite seviyesine yükselebilir ya da aramiza moderatör olarak katilabilirsiniz. Sitemiz büyüdükçe üyelerimize verilen deger arttığından doğal olarak elite member ve moderatör alımları da artmaktadir. Neden bu kisi siz olmayasınız?

Önce elite member olma kosulundan baslayalim: Her ne kadar en az 8 aylik üyelik ve 1500 post şartı koymus olsak da bu konuda esnek oldugumuzu söylemek isterim. Yani 1500 postunuz olmadan ya da 8 aylik üye olmasaniz da elite olabiliyorsunuz. Ayrica her 1500 postu olan ve 8 ay üye olan kişiyi elite yapmıyoruz. Unutmayin ki, 1500 kere asdf kasarak ya da sürekli forum oyunlarında yazarak elite olamazsınız. Bu demek değildir ki, forum oyunlarına takılmayan, asdf kasmayan robot gibi kisileri elite member yapiyoruz. Hatta tam tersine, biz bile bazen asdf kasıyoruz ya da forum oyunlarına takılıyoruz. Ama işi abartmayın.
Nelere önem veriyoruz peki? Yazılan postların kalitesine, güzel paylaşımlara, orjinal fikirlere ve güvenilirliğe önem veriyoruz. Sonuçta dünyanın en süper insanı olsanız da size kimse güvenmiyorsa gerçek hayatta da bir yere gelemezsiniz. Paylaşımlara gelince, oradan buradan copy paste yaptiığınız paylaşımlar sizi bir yere getirmez.

Mod alımı için ise mod olmak istediğiniz bölümde paylaşım yapmak bir yana, o bölümü yönetebileceğinizi ispatlamalısınız. Bir mod gibi düşünebilmek için mod olmaya gerek yoktur. Bir konuyu gördüğünüzde kendinize sorun: Bir mod olsaydi ne yapardi? Mesela uygun görmez miydi, tamam sizin konulara müdahale etme yetkiniz yoktur ama konu kilit lütfen diye bas bas bağırmaktansa konuyu rapor edin, bu size artı puan kazandırır ve başvurunuzda dikkate alinir. Ayrıca gerçek anlamda mod oldugunuz zaman da elite memberlardan daha fazla hakka sahip oluyorsunuz, benden söylemesi. :wink1:
Basvurunuz red edilirse, tekrar basvurmadan önce nedenini düşünün. Nelerinizin eksik kaldığını, neden basvurunuzun reddedildiğini gözden geçirin. Red edilen bir başvurunun ardından tekrar tekrar basvuru yapmaniz tekrar red edilmenize, hatta kara listeye alınıp ileride yapacagınız basvuruların sorgusuz red cevabıyla sonuçlanmasına sebep olur.
Size birkac tüyo vereyim: Her ne kadar üye olma süresi ve post sayisi önemli olmasa da 3 günlük üyeleri ya da aktif olmayan ve 10-15 postu olan üyeleri almıyoruz. Ben 100 post ile deneme mod oldum. Sizden üstün bir yanim yok . Belki orjinal bir paylasim yapmışımdır, ondandır. Ayrica kendinizi iyi pazarlayin, sorulara iyi cevaplar verin, bilgileri eksiksiz doldurun. Bir moderatörün görevini moderatör olmak diye geçiştirenleri kabul etmiyoruz :mrgreen:. Bu tarz ukalaca cevaplar vermeyin. Hiçbir şey gelmiyorsa aklınıza, diğer modları örnek alın. Ya da orjinal paylaşımlarınız olsun. Sonuçta sitede belgther deyince akla ilk olarak goldbot geliyor :wink1: onun gibi.
Kıssadan hisse, kendini gösteren yükselir, göstermeyenler de herkese verilen hizmetlerden yararlanir. saldırganlık ve küfürbazlik yapanlar da uzaklastırılır. Buna göre düşünün, taşinin. :wink1:

Saygılarla belgther, G.moderatör

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Xenas

Hey maşşallah hacım çok güzel açıklama eline koluna sağlık teşekkürler...

Abi parmakların dert görmesin.Harika bir açıklama yapmışsın.Tam ExL yakışcak bir konuşma olmuş.Hadi hayırlı olsun bakalım ^^

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
çok harika yazı olmuş hacım ellerine sağlık mucx.

bu kadar uzun yazıldıysa lütfen bir kez olsun sakince okuyun 5dk sürmez okuması!

valla abimin yazdığını bilmem ben ama ben kendi düzenlediğimi bilirim :D Şu yazının ilk hali ile şimdiki hali of of :D

Nedense Normal Userler Yazmamış Yönetim Msj yazmış Çoğunlukla Güzel Bir Rehber olmuş :wink1:

CHaKaLL

Öğretiyorum
mod olmak çok güzel bir duygu olsa gerek.fakat bişey merak ediyorum.mod olmak için illa program yazmayı vs. şeyleri bilmek mi gerek?yani site ortamındaki saygı sevgiyi sağlayanlar küfür etmeyenler ve ortaya bir fikir atıp o fikrin iyi bir fikir olduğunu kanıtlayanlar mod olabiliyormu?
yani mod demek sadece programcı olmak mı demek?eğer illa programcılık demek değilse bir gün siteye gerçekten faydamın olduğunu düşündüğüm an mod olmak için başvurcam.tabi yönetici arkadaşlarım abilerim uygun görürlerse :)

tavuk89 demiş ki:
mod olmak çok güzel bir duygu olsa gerek.fakat bişey merak ediyorum.mod olmak için illa program yazmayı vs. şeyleri bilmek mi gerek?yani site ortamındaki saygı sevgiyi sağlayanlar küfür etmeyenler ve ortaya bir fikir atıp o fikrin iyi bir fikir olduğunu kanıtlayanlar mod olabiliyormu?
yani mod demek sadece programcı olmak mı demek?eğer illa programcılık demek değilse bir gün siteye gerçekten faydamın olduğunu düşündüğüm an mod olmak için başvurcam.tabi yönetici arkadaşlarım abilerim uygun görürlerse :)
sende mod ışığını gördüm dewm et :)

Takımı
Galatasaray
Çok Güzel Olmuş Ellerine Sağlık Bn 1 kere Dmod Formu doldurdum o zmn Yeteri kadar bilgi yazmadım Mesela Bir Mod'un Görevi Nedir Die Bir Soru wardI Oraya Yanlıs Cevap yazdım glba Ondan teklifim Red Edilmiş Olmalı. Şimdi daha dikkatli daha azimli doldurcağıma inanıyorum :byes:

Yukarı Alt