1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Elektrik prizinden internet erişimi


 1. Leader

  Leader rank8

  Kayıt:
  18 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.876
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Philips'in kablo çöplüğüne son veren ethernet adaptörü SKY5600, ev ve ofis içindeki birden çok PC'yi, elektrik kablolarını kullanarak internete bağlamaya olanak sağlıyor.Philips SKY5600, aynı ortamdaki birden çok PC'yi, elektrik kablolarını kullanarak internete bağlamaya olanak sağlıyor. Temelde elektrik prizini, ağ erişim noktasına dönüştürme yöntemiyle uygulanan bu sistem, ev ve ofis içinde kablolama çalışması yapılmasına gerek bırakmadan, dahili elektrik hattı üzerinden her odaya internet erişimi sağlıyor.
  Saniyede 14Mbit'lik aktarım olanağı sunan Philips SKY5600 eternet adaptör, 200 metre uzaklıktaki prizlere kadar erişim sağlıyor. Bir adaptör, bir ağ kablosu ve bir bilgisayar, ev veya ofis içindeki ağı prizden dağıtabilmek için yeterli olurken, ağ paylaşım ortamı hazırlamak için en azından iki adaptör gerekiyor.

  Philips SKY5600 adaptörün saniyede 85 Mbit aktarıma sahip internet bağlantı hızı, film ve müzik aktarımını sorunsuz bir şekilde sağlamaya imkan veriyor. Ayrıca 56 bit DES şifreleme kullanarak veri güvenliği seçeneği de sunan Philips SKY5600 eternet adaptörleri, istemediğiniz kişilerin verileri bozmasını, verilere erişmesini ve verileri kullanmasını engelliyor.

  Özel bir kuruluma gerek olmayan Philips SKY5600'ü, elektrik hattına bir priz üzerinden bağlayarak, eternet arabirimi üzerinden modem bağlantısı yapılıyor. Sonra aynı hattaki herhangi bir prize yine Philips SKY5600 takarak ağ ve internet erişimini kolayca gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Güvenlik parolanızı belirleyen yazılımı kurabilmek için bilgisayarın işletim sisteminin Windows 2000 veya XP olması gerekiyor.

  Priz üzerinden ağ kurulumu yapılması, kablo çöplüğüne son vereceği gibi aynı zamanda alıcı cihazların birbirleriyle iletişimlerini kolaylaştırıyor. Elektrik prizlerindeki gerilimin hepsinde aynı olması, sinyali gönderen cihazın sinyal kalitesini düşürmüyor ve hızlı ağ bağlantısı sağlıyor.