1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

Elano in Keita out!


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  25.068
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Elano in Keita out!
  Galatasaray'ın transfer politikası, Dünya Kupası'nda farklılık kazandı.

  [​IMG]

  Teknik direktör Frank Rijkaard, sezon bitiminde yönetime verdiği raporda Elano'nun değerini bulması halinde satıllabileceği görüşünü sunmuştu. Ancak Brezilyalı yıldızın Dünya Kupası'nda bambaşka bir kimliğe bürünmesi Rijkaard'ın fikrinin değişmesine neden oldu.
  Elano'nun Brezilya Milli Takımı'nda hücuma dönük olarak farklı oynaması Rijkaard'ın bu oyuncu ile ilgili planlarının tamamen değişmesine neden oldu. Hollandalı teknik adam sarı kırmızılı yönetime gönderdiği mesajda, Elano'nun kesinlikle satılmamasını istedi ve Brezilyalı yıldızdan gelecek sezon farklı şekilde faydalanmayı düşündüğünü bildirdi.
  Geçen sezon Elano'ya çoğunlukla ön libero mevkinde görev veren Rijkaard böylece Brezilyalı yıldızın mevkisini de değiştirme kararı aldı. Ancak Elano'nun Brezilya Milli Takımı'nda sağ kanatta oynaması Galatasaray'da başka sarsıntılara neden olacak. Rijkaard bu görüşü ile Elano'yu büyük bir olasılıkla Keita'nın bölgesinde oynatmayı düşündüğü öğrenildi. Ayrıca Rijkaard'ın yönetime verdiği raporda uygun fiyat bulunması halinde Keita'nın satılmasında sakınca olmadığı söylediği öğrenildi.
  Bu arada sarı kırmızılı kulüpten sızan haberlere göre Keita'ya, Fransa Lig 1 takımlarından teklifler var. Ancak başkan Adnan Polat'ın sportif direktör Adnan Sezgin'e verdiği talimatta Keita'nın 10 Milyon Euro'dan düşük bir rakamdan kesinlikle satılmamasını ilettiği öğrenildi.​