invaders

Bilgiliyim
Elano: Hakan Şükür'ün formasını istiyorum

Galatasaray’ın yeni transferi Brezilyalı oyuncu Elano Blumer, sarı-kırmızılı kulübün büyüklüğünü daha önceden bildiğini söyledi.

GS TV’ye açıklamalarda bulunan Elano, sarı-kırmızılı formayı giyecek olmasında dolayı duyduğu mutluluğu dile getirirken, "Galatasaray’ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu da karşılamada anlama fırsatı buldum. Zaten daha önce de Galatasaray;ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyordum" dedi.

Galatasaray’a transfer olmadan önce araştırmaları olduğunu kaydeden Brezilyalı yıldız, özellikle teknik direktör Frank Rijkaard’dan burada çalışmasının tercihinde önemli bir etken olduğunu dile getirirken, "Galatasaray’ın geçmişine baktığımızda Taffarel ve Capone gibi önemli Brezilyalı futbolcular burada oynadı. Yabancı oyuncularının ve Türk futbolcularının ne kadar kaliteli olduğunu biliyorum. Bu tip şeylerin bir araya gelmesiyle Galatasaray’a geldim" ifadelerini kullandı..

"GALATASARAY’I ÇOK BAŞARILI YERLERE TAŞIYACAĞIZ"

Kendisinin hem çok teknik, hem de çok disiplinli bir oyuncu olduğu şeklindeki bir yoruma, "Brezilyalı futbolcular biraz rahat oynamayı seviyorlar.

Ama mücadeleci yanım var" diyen Elano, sözlerini şöyle sürdürdü: "Galatasaray’daki futbolcular çok kaliteli. Kendi kalitemle beraber diğer futbolcuların kalitesi birleştiği zaman, maksimum düzeyde bir Elano gösterip Galatasaray’ı çok başarılı yerlere taşıyacağız. Benim ilk amacım 10 numara pozisyonu oynamak. Ama sağ, ya da sol hiç fark etmez. Galatasaray’daki futbolculara ve hocamıza elimden geldiği kadar yardım etmek istiyorum. Artık pozisyon seçimi de onlara kalıyor. Ama ilk baştaki amacım onlara yardım etmek." Sarı-kırmızılı taraftarların yıllardır 10 numara pozisyonunda başarılı bir oyuncunun hasretini çektiğinin söylenmesi üzerine yıldız oyuncu, "Mutlaka böyle bir özlem olabilir ve ben bu özlemi elimden geldiği kadar en iyi şekilde karşılamak istiyorum. Onun haricinde takım olarak sadece benim oynamamla benim performansımla olacak bir şey değil. Takım olarak beraber oynamamız lazım.

Bunu da gerçekleştirdikten sonra taraftarlara en güzel sevinçleri yaşatacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"HAKAN ŞÜKÜR’ÜN 9 NUMARALI FORMASINI İSTİYORUM"

Elano Blumer, Galatasaray takımının efsanevi futbolcularından Hakan Şükür’ü yakından tanıdığını kaydederken, onun 9 numaralı formasını giymek istediğini açıkladı.

Hakan Şükür"ün çok beğendiği bir futbolcu olduğunu aktaran Elano, "Hakan Şükür’den sonra 9 numaralı formanın kimse tarafından giyilmediğini biliyorum. Kulübümün bana vereceği fırsatla, bu formayla çok başarılı olacağımı düşünüyorum. Hakan Şükür’ün bu formayla neler yaptığını, geçmişinin ne olduğunu çok iyi biliyorum. O formayı giyip aynı başarılara sahip olmak istiyorum" dedi.

Elano, Galatasaray taraftarının önüne çıkmak için sabırsızlandığını da sözlerine ekleyerek, "Bir an önce futbolumu oynamak istiyorum. Tatilden döndüm.

Yaklaşık 2 gündür idmanlarıma İngiltere’de devam ediyordum. O yüzden bir an önce takıma katılmak, antrenmanlara başlamak ve Ali Sami Yen Stadı’ndaki o atmosferi yaşamak istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı

Kaynak:www.milliyet.com

Yukarı Alt