Ekrem: Beşiktaş taraftarı bir numara
Beşiktaş'ın Gaziantepspor'dan transfer ettiği Ekrem Hayyam Dağ kendini ispatlamak istediğini, orta sahanın her yerinde oynayabileceğini söylerken, siyah beyazlı taraftarların da Türkiye'nin bir numarası olduğunu sözlerine ekledi.

Beşiktaş'ın yeni transferi Ekrem Dağ ise siyah-beyazlı takıma geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Avusturya'nın Stumgraz takımında oynadığı günlerde Beşiktaş'ta olmayı, BJK İnönü Stadı'nda top oynamayı hayal ettiğini belirten Ekrem, ''İstediğime ulaştım. Çok çalışıp bu şansı değerlendireceğim. İnönü Stadı dolu tribünlerle muhteşem bir atmosfere dönüşüyor. Sahada kendimi ispatlamak istiyorum. İki ayağımı da kullanıyorum. Orta sahanın hangi mevkisinde görev verilirse oynayabilirim. Kendime güveniyorum. Takıma çok faydalı olacağım'' diye konuştu.
Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın çok genç olmasına rağmen müthiş bir birikiminin bulunduğunu dile getiren Ekrem, ''Beşiktaş'ı çok iyi tanıyor. Kendisiyle transferiminden sonra görüştüm. Çalışmalara hazır gelmemi istedi. Öncelikle olarak Beşiktaş'a faydalı olmak istiyorum. Takıma katkı sağlıyayım, ondan sonra milli takıma da yükselirim diye düşünüyorum. Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşamayı çok istiyorum. Beşiktaş'ta başarılı olacağıma inanıyorum. Beşiktaş taraftarı benim için Türkiye'de bir numara. Umarım birlikte çok büyük başarılar yakalayıp, sevineceğiz'' dedi.
Ekrem, bir dönem Avusturya Milli Takımı'na alınmasının gündemde olduğunu, hatta alınmadığı için Avusturya Milli Takım teknik heyetinin medya tarafından eleştirildiğini belirterek, ''Benim gönlüm Türk Milli Takımı'nda oynamaktan yana'' dedi.

FAHRİ: YENİ TRANSFER OLMUŞ GİBİ

Beşiktaşlı futbolcu Fahri Tatan, bir yıllık ayrılıktan sonra tekrar siyah-beyazlı takıma döndüğü için çok mutlu olduğunu belirterek, ''Bu sene başarılı olacağıma inanıyorum'' dedi.
Beşiktaş'ın yeni transferi Ekrem Dağ ile BJK TV'ye açıklamada bulunan Fahri, Beşiktaş'a döndüğü için çok heyecanlı olduğunu vurgulayarak, ''Sanki yeni transfer olmuş gibiyim. Umuyorum sakatlık gibi sorunlar yaşamayız. Çok hırslıyım. Bu sene başarılı olacağıma inanıyorum. Çalışmalara başladım. Salonda güç çalışması, sahada da kondisyon çalışması yapıyorum. Benim oynadığım yer orta sahanın ortası. Çok önemli bir mevki ve genelde burada çok kaliteli oyuncular var. Bu mevki için herkese güvenemezsiniz. Ben kendime güveniyorum. Çok uzun yıllar bu mevkide oynadım. Orada neler yapılması gerektiğini biliyorum. Geçen sezon sakatlıklar ve cezalar nedeniyle takımımızın bu mevkide oynayabilecek birine ihtiyacı oldu. Ben çalışıp, elimden gelen bütün mücadeleyi verip, formayı giymek istiyorum'' diye konuştu.

Yukarı Alt