arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır pc de oyun açtıgım zaman görüntüler birbirine geçiyor ve oyun donuyor...ilk önce format atıp driverları tekrar yükledim herşey normal ama oyuna girince ekran karışıyor pc donuyor..sorun ekran kartında diye ekran kartını götürüp başka pc de denedim sorunsuz çalıştı..şimdi bu sorun neden kaynaklanıyor onu bulabilmiş değilim son 2 hafta öncesine kadar herşey süper çalışırken artık hiçbir oyuna giremiyorum...bilgisi olan yardım etsin lütfen...

13.02.2009 ----arkadaşlar yukardaki sorunu bir süreliğine halletmiştim..1750 ram vardı pc de 3 slota takılı...256 ramı çıkardım ve pc 1500 le çalıştı 1.5 aydır yukarıdaki ekran karışma sorununu almadım ancak 2 günden beri yine ekran görüntüleri karışmaya kilitlenmeye başladı..artık delircem bi yardım edin acaba neden oluyor neden kaynaklanıyor

1750 ram var bilgisayarımda dün ramların yerini değiştirdim uzunca bisüre oyunda hata vermedi ama sabaha karşı yine vermiş....bilgi lütfen :(

Mainboard yada bios ayarlarından kaynaklanan bir sorun sanırım bios pilini çıkararak resetle biosu eğer tekrar sorun devam ederse (jumperlar ile ilgilli bi değişiklik yapmadıysan) muhtemelen mainboardun da problem var demektir...

13.02.2009 ----arkadaşlar yukardaki sorunu bir süreliğine halletmiştim..1750 ram vardı pc de 3 slota takılı...256 ramı çıkardım ve pc 1500 le çalıştı 1.5 aydır yukarıdaki ekran karışma sorununu almadım ancak 2 günden beri yine ekran görüntüleri karışmaya kilitlenmeye başladı..artık delircem bi yardım edin acaba neden oluyor neden kaynaklanıyor

Fre3sTyLe demiş ki:
Belkı Basıt Bır Cozum Olabılır Ama Ekranın Kablosu Kırılmıs Olabılır Oynattıgında Degısıyorsa Ekran Yenı Kablo Al Veya Kablo Gırıslerını Kontrol edıver ve yandakı vıdaları sık eger pc ıcı bır sorunsa bılmıyorum :S
katılıyorum :wink1:

ekran kaç senelik? lcd mi? 1999'da alınan ekran 2008 de ömrü bitti.günde 15 saat çalışma falan oluyordu(ortalama).renkeleri karışıyor ekran açılmakta zorlanıyor vs.

Yukarı Alt