Aldığım yeni anakartla bilgisayarımı kullanıyodum bi haftadır falan sorun yok gibiydi, ekran kartının fanının arasındaki çok ufak bi yumak gibi bişey yüzünden 3-4 gün önce ekran kartımın fazla ısındığını farkettim temizledim vs sorun yok gibiydi ancak bi 10 dk önce birden görüntüler çizgi çizgi olmaya başladı bilgisayar kitlendi baktım biraz fazla ısınmıştı ekran kartı normal internette dolaşırken oldu bu söktüm bi daha temizledim taktım tekrar durduk yere skypeta yazarken kitlendi bilgisayar reset atınca görüntü gelmiyor tamamen kapatıp açınca geliyor kartın üzerinde kendisi kadar büyüklükte fan ve altında da metal soğutucusu var fanı gayet düzgün çalışıyo ekran kartını zorlamadığım halde fazla ısınmaya başladı yakmaktan korkuyom şu anda bunun nedeni ne olabilir? nasıl çözebilirim? 300 lira masraf yaptım 2 hafta içinde kasaya mecburiyetten bi de ekran kartını yakıp yeni bi kart almak istemiyorum yardım pls

ps: kartım ati radeon hd 4650

Kanka eline civi al ve bi kac cm araliklar ile delik ac hava alsin. Bunlari yaparken pcnin kapali ve yan yatmis oldugundan emin ol (:

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
kafana göre temizlersen sürekli olur diotlardan birini kırmış zedelemiş veya yakmış olabilirsin

4 yıldır bi kere temizlemedim la temizlemekten kastım da üstündeki tozları üflemek :D

Takımı
Besiktas
olsun kanka takıp çıkarırken mallığımdan 2 tane ekran kartı çöp oldu iyi bilirim

Bu mesaj OglcnCgds rumuzlu uyeden alinti yapildi
OglcnCgds demiş ki:
olsun kanka takıp çıkarırken mallığımdan 2 tane ekran kartı çöp oldu iyi bilirim
insanın kendini bilmesi ne güzel :!!&%&!

Ekran kartını garantiye ver hiç uğraşma. Eğer bilgisayarı zorlamıyorsan ve bu durduk yere oluyorsa fazla geç olmadan Garantiye yolla

Olm eski kasaya yok yere masraf yaptım zaten sırf işlemci için bi daha sorun çıkarırsa kasayı yakcam

Ahmet senin şu pc sorunlarına yıkılıyorum :D Özgür' e katılıyorum Atiyi at çöpe Nvidia al.

Nvidia ne olm onu sadece laptopta alırım ben toplama bilgisayarda forza ati :P

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Presto rumuzlu uyeden alinti yapildi
Presto demiş ki:
ekran kartı tozlanınca sildiğimiz zaman bi zarar görürmü
eğer diotlara zarar verirsen görür tabi soketin üstündeki çipler bile zedeleniyor ufak birşeyden dolayı perte çıkıyor.Takıp çıkarırken dikkatli olmak lazım

Yukarı Alt