Arkadaşlar suan elimde...
ati Saphire Hd3870
512mb DDR4
256bit ekran kartım var...

Fakat sürekli VPU recover hatası ile karşılaşıyorum.
Ati nin son güncellemelerinide indirdim. Zaten genelde bu sorunu ekran kartına aşırı yüklenme oldugu zaman pc yi koruma amaçlı verdiğini biliyorum ısınmadan dolayı fakat ekran çözünürlüğünü bozuyor.
Servisini aradım ve bana tabiki extra enerji istediğini sölediler hd3870 ve üstü modellerin.
ve 500w cpu termaltake aldım...

ve sorunum düzelmedi cod5 e girdiğim zaman standart ekran ayarlarında ekran kartı sıcaklığı aşırı artıyor ve sürekli sıklıkla VPU hatasını alıyorum bana oyun oynatmıyor açıkçası ATX kasa kullanıyorum belki hava sirkülasyonu sağlamak için 4x fan taktırdım pc ye sonuç değişmedi...

sistem özelliklerim...

bu sorunu tamamiyle ortadan kalkmaz biliyorum fakat benim sıkıntım bana bu hatayı surekli vermesi artık canımı sıkmaya başladı.
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum sorunu nasıl çözebilirim yada başka seçenek olarak nvidia ya gecicem tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Saygılar...

benm pc nin hızı performansı ile ilgili sorunum yok 5 char kasıyorum sbotla kill client yapmadan gayet guzel takılma kasma fln yasamadım fakat nezaman pess09 olsun vs oyuna girdigimde oyunu bana zehir ediyor bu hata yani aşırı vermesi anormal birsey :S

Bu bir gizli dildir ki ruha dolmakta Kızıl havalar
500w power supply'ı kartın PCI-e slotuna taktın.
Soğutucuda veya fanın çalışmasında bir problem yok.
Pc güzel bir soğutma sistemine sahip.
Kartının etrafı açık Dar bir alanda deil.
DirectX sorunsuz çalışıyor.
Ekran kartın çin malı değil.
Anakart ve PCI slotu düzgün çalışyor.

Önerebileceklerim Soğutucunu çıkartıp Thermal kremini bir kontrol etmen Belki az kullanılmış tam ısı tam iletilmiyor olabilir.Duruma göre bir tane alıp kendin sıkabilirsin. Kartın Slot kısımlarını bir silgi yardımı ile silebilirsin,belki korozyon vardır ve bir engel teşkil ediyordur. Ekran kartının etrafında TV kartı Ses kartı fizik kartı başıboş kablo gibi şeyler var ise temizle

Hiç biri olmadı kendine bi tane HD4850 al bir tane ne diyeyim :)

teknik anlamda bütün yapabilecek herşeyi uyguladık :) saol
bana gına geldi artık bu karttan dediğin gibi en tek seçenek kaldı ekran kartını değiştireyim
peki bu 8800 gt ler nasıl bi fikrin varmı?

Sakın diyorum sana sadece :D zotac 8800GT kullandım en kalitelileri sanırım.Yani araştırmalarıma göre bu kanıya vardım.Aşırı derecede ısınıyor overclock yapamıyorsun.Fiyatına göre performansı yeterli değil bence

sana tavsiyem HD4850 alman 2 sinide denedim kullandım.Tabi sana kalmış =)

ama bu makinayı alırsan olabilir;

GF8800GT%20EXO%20512MB.jpg

Chipseti: Nvidia GeForce 8800 GT
Bellek Kapasitesi: 512MB DDR3
Arabirim: PCI Express 16x
Tv Out: Var (Dahili HDTV kodlayıcı ile 1920 X 1080i çözünürlük)
DVI: Çıkış: Var (2 x DVI-I)

POV 8800GTEXOPCI-Ex512MB(Ext Edt)- 256 bit DDR3 - Pointofvie

fiyatı 275 ytl cıvarı

hmm cok saol tavsiyeni yarın değerlendiricem birde HD4850 de de VPU sorunu yasanıyormu benm bildigim bu olay hd3870 ve üstünde olağan birşeymiş

HD3870 ler çıktığında piyasaki en sağlam oyunu çalıştırıyordu. Fakat piyasaya çıkan oyunların bi ekran kartında Bellekten çok Performans istemesi sebebiyle ömürlerini oldurdular

HD4850 ile su an piyasaki en sağlam oyunu hiç problem yaşamadan oynayabilirsin.GTA4 hariç çünkü o oyun benim pcde HD4870X2 olmasına karşın kasıyor.Oda oyunda olan bir şey sanırım ben çözemedim =)

kesinlikle oyundan olan bir sorundur hd3850 de arkadas kusursuz bir sekilde oynuyor
peki ben soruma cwp alamadım VPU hatası alıyormusun HD4850 de ben onu merak ediyorum :)

BøBa demiş ki:
Sakın diyorum sana sadece :D zotac 8800GT kullandım en kalitelileri sanırım.Yani araştırmalarıma göre bu kanıya vardım.Aşırı derecede ısınıyor overclock yapamıyorsun.Fiyatına göre performansı yeterli değil bence

fiyatı 275 ytl cıvarı
Ben Zotac 8800Gt ekran kartı kullanıyorum ve overclock'lu. Crysis Warhead'ı maximum değerde oynuyorum. Ekran kartının gördüğü en yüksek sıcaklık 78'. Bence böyle bir kart ve zor bir oyun için ısı normal :think:

ps:Nvidia'dan şaşma. Ati'nin çoğu oyunlara uyumsuz olması ve onlar için ekstra bir yama bekleme, driver sorunları vb. hiç yaşama direk Nvidia kullan derim. Benim anakart'ım x38-ds4 Crossfire destekleyen bir kart olmasına rağmen ben ati'yi değil Nvidia'yı tercih ediyorum. Belki ilerde dual ekran kartı için ati'ye dönebilirm :coffee:

TrowZeeN

Öğretiyorum
yeni ekran kartı almayı düşünüyorsan. fiyat performans acısından sana önerebilecegim en iyisi ati hd4830 :thumbsup:

_DarkRage_ demiş ki:
Arkadaşlar suan elimde...
ati Saphire Hd3870
512mb DDR4
256bit ekran kartım var...

Fakat sürekli VPU recover hatası ile karşılaşıyorum.
Ati nin son güncellemelerinide indirdim. Zaten genelde bu sorunu ekran kartına aşırı yüklenme oldugu zaman pc yi koruma amaçlı verdiğini biliyorum ısınmadan dolayı fakat ekran çözünürlüğünü bozuyor.
Servisini aradım ve bana tabiki extra enerji istediğini sölediler hd3870 ve üstü modellerin.
ve 500w cpu termaltake aldım...

ve sorunum düzelmedi cod5 e girdiğim zaman standart ekran ayarlarında ekran kartı sıcaklığı aşırı artıyor ve sürekli sıklıkla VPU hatasını alıyorum bana oyun oynatmıyor açıkçası ATX kasa kullanıyorum belki hava sirkülasyonu sağlamak için 4x fan taktırdım pc ye sonuç değişmedi...

sistem özelliklerim...

bu sorunu tamamiyle ortadan kalkmaz biliyorum fakat benim sıkıntım bana bu hatayı surekli vermesi artık canımı sıkmaya başladı.
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum sorunu nasıl çözebilirim yada başka seçenek olarak nvidia ya gecicem tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Saygılar...

silkroadın kendi sitesinden ekran kartı driverlarini indir kur 8)

MaRJiNaL demiş ki:
BøBa demiş ki:

fiyatı 275 ytl cıvarı
Ben Zotac 8800Gt ekran kartı kullanıyorum ve overclock'lu. Crysis Warhead'ı maximum değerde oynuyorum. Ekran kartının gördüğü en yüksek sıcaklık 78'. Bence böyle bir kart ve zor bir oyun için ısı normal :think:

ps:Nvidia'dan şaşma. Ati'nin çoğu oyunlara uyumsuz olması ve onlar için ekstra bir yama bekleme, driver sorunları vb. hiç yaşama direk Nvidia kullan derim. Benim anakart'ım x38-ds4 Crossfire destekleyen bir kart olmasına rağmen ben ati'yi değil Nvidia'yı tercih ediyorum. Belki ilerde dual ekran kartı için ati'ye dönebilirm :coffee:
şöyle bir duyum aldım anakartım nvidia destekli fakat işlemcim amd dual +5600 ile nvidia arasında genelde sorun yaşandığı söyleniyor :roll: :roll:

up!

Beyler 8800 GT ve Hd 4850 arasında kaldım GF hakkında pek bi bilgim yok GTS mi alıcam GTX mi alıcam GT mi :S
HD4850 de ise alınca gene 3870 gibi surekli VPU hatası alırım diye korkuyorum

bilirkişilerden ricam benm sistem özlklerini verdim ona gore yol gösterirseniz sevinirim :wink1:

Yukarı Alt