arkadaşlar bugün bilgisayarıma yeni bir oyun yükledim oyunu oynarken bi ara görüntü kayması oldu sonra hemen geçti eski bilgisayarımda bu tarz şeyler ekran kartım çok ısındığından oluyodu ekran kartına dokundum, daha önce hiç bu kadar ısındığına denk gelmemiştim oyundan çıktım sonra acaba oyun çok iyi bir ekran kartı mı istiyor diye baktım ama minimum 256 istiyo benim ekran kartım amd 1 gb paylaşımsız sonra win7 performans puanlamaları bölümüne geldim grafikler: windows aero için masaüstü performansı daha önce 6 veya 6,5 civarıydı ama 4,4 e düşmüş nasıl oldu anlayamadım tekrar çalıştırdım testi şimdi 6,7 e yükseldi sorum şu acaba ekran kartımda bir sorun mu var veya ekran kartıma zarar gelmiş olabilir mi? puanlamadaki o aşırı düşme neden olmş olabilir? internetten baktım başka bu tarz düşenlerin olmş ancak 0,2-0,5 civarı genelde.

yardımlarınızı bekliyorum.

Xperyon

Bilgiliyim
Ekran kartın aşırı zorlanmış olabilir,ama ne kadar zorlansada puan düşmemesi lazım sistemden kaynaklanan bir problemdir o pek takmam pc restart at , bide hangi ekran kartı modelini kullanıyorsan performans moduna al, win7 iletim sistemi bazen kendine kendine işlem yapar . örneğin format attığınızda iyi gözükür ama belli gün ve saatleri otomatik disk birleştiricisi yapar buda işlemciyi epey yorar tabi oyun ve disk birleştirici aynı anda yapılırsa , 2. olarak ekran kartın yetebilir oyuna ama işlemcin düşük gelebilir.
------- http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ -------
Burdan oyunu senin pc ne derecede kaldırıyor veya kaldırmıyor test edebilirsin.

Cyber-Warrior demiş ki:
Ekran kartın aşırı zorlanmış olabilir,ama ne kadar zorlansada puan düşmemesi lazım sistemden kaynaklanan bir problemdir o pek takmam pc restart at , bide hangi ekran kartı modelini kullanıyorsan performans moduna al, win7 iletim sistemi bazen kendine kendine işlem yapar . örneğin format attığınızda iyi gözükür ama belli gün ve saatleri otomatik disk birleştiricisi yapar buda işlemciyi epey yorar tabi oyun ve disk birleştirici aynı anda yapılırsa , 2. olarak ekran kartın yetebilir oyuna ama işlemcin düşük gelebilir.
------- http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ -------
Burdan oyunu senin pc ne derecede kaldırıyor veya kaldırmıyor test edebilirsin.

aşırı zorlancak bir oyun değil 1 yıldır kullanıyorum daha önce hiç böyle birşey olmadı ama 3 gün önce 2. bir harddisk taktım işlemci ram vs hiç bişey yok sadece ekran kartı

oyun darksiders makinenin özellikleri amd phenom2 x4 3.2 ghz işlemci, ati 1 gb ekran kartı, 2 gb ram ekran kartının modelini unuttum
puanlamanın düşmesini normalde önemsemem ama tam da ekran kayınca denk geldiğinden acaba bişey mi oldu veya olur mu diye tırsıyorum açıkçası.

ps: o siteden bakamadım beceremedim :!!&%&!

Xperyon

Bilgiliyim
Trojan yemiş olabilir.
Harddisk kafa atıomu ? ( ses geliyormu yani )
PC yi temizle derim bide compressor ile iyice fanlarını arka suplex yerini felan.

Cyber-Warrior demiş ki:
Trojan yemiş olabilir.
Harddisk kafa atıomu ? ( ses geliyormu yani )
PC yi temizle derim bide compressor ile iyice fanlarını arka suplex yerini felan.
2. harddiski taktıktan 1 gün sonra virüs programı kullanmadığım halde trojan uyarısı verdi kaldırdım.
kafa atmak ne :mrgreen:
arada bi tık diye ses geliyo içinden ama o ses makineyi ilk açtığımda okuyucusunun devreye girdiği anda çıkardığı ses sanırım 2. harddiski kullanmadığı zaman durduruyo spreyle falan demizlemek gerek dediğin gibi uzun zaman oldu temizlemeyeli.

Xperyon

Bilgiliyim
spreyle değilde arka suplex bölümü warya hani pc ve fiş bağlantısı olan yerdeki fan. oraya doğru birinden " Compressor " bul kuvvetli olsun kapalıyken iyice üflettir toz toprak çıksın,bana arkadaşım getirdi pc yi , sırf tozlanmadan pc kendin kendine restart atıyodu :) compressor le temizledim takdiye açıldı temiz kullanırsan problem olmaz bide pc ni formatla.harddiskide biçimlendirirsen iyi olur.

Cyber-Warrior demiş ki:
spreyle değilde arka suplex bölümü warya hani pc ve fiş bağlantısı olan yerdeki fan. oraya doğru birinden " Compressor " bul kuvvetli olsun kapalıyken iyice üflettir toz toprak çıksın,bana arkadaşım getirdi pc yi , sırf tozlanmadan pc kendin kendine restart atıyodu :) compressor le temizledim takdiye açıldı temiz kullanırsan problem olmaz bide pc ni formatla.harddiskide biçimlendirirsen iyi olur.
kasa fanından bahsediyon sanırım benim kasanın iki tarafı da açık kasa fanı yok :mrgreen:

format aklımdaydı zaten dosyalarımı yedekliyip atayım bari :)

Yukarı Alt