Evet arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi bilgisayarı açmama rağmen ekrana görüntü gelmemekte. summer2:

Bunu yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum. 10 15 Dk bekledikten sonra geliyor. Bugün açtıgımda ise yaklaşık 2 saat beklememe rağmen açılmadı.

Bunun neden kaynaklandığını çözebilmiş değilim. :sfff:

Yardımcı olurasanız sevinirim. :buddha:

Ps 1; Yaklaşık 2 haftadır mönitörü açtıkca (ışığı yandıkça) içinden değişik sesler gelmekte.
Ps 2; Kasa daha yeni alındı. (En fazla 3 ay)

Kasa Kaynaklı Sorun ise

Guc Kaynagı anakart baglantısı [4 pın olan] takılı degıl veya oynuyordur.
Ekran kartın yerınden oynuyor olabılır.
Ram lerinde sıkıntı olabılır [Slot degıstırmeyı cıft ram kullanıyorsanda tek e dusurup acmayı dene ]

Kasa Statık Yapıyor olabılır. bu ekranın goruntu vermesını engelleyebılecegı gıbı her defasında aynı sorunu yaratmayabılır.

Xperyon

Bilgiliyim
hanry006 demiş ki:
Kasa Kaynaklı Sorun ise

Guc Kaynagı anakart baglantısı [4 pın olan] takılı degıl veya oynuyordur.
Ekran kartın yerınden oynuyor olabılır.
Ram lerinde sıkıntı olabılır [Slot degıstırmeyı cıft ram kullanıyorsanda tek e dusurup acmayı dene ]

Kasa Statık Yapıyor olabılır. bu ekranın goruntu vermesını engelleyebılecegı gıbı her defasında aynı sorunu yaratmayabılır.
Arkadaşında dediği gibi muhtemel bir parça ya oynuyordur yada ritmik sistem arızası vardır,senin sorunun yazılım değil donanımla ilgili;
1-Ekran kartını çıkar.Düzgün bir şekilde tekrar tak.(Yuvasına Oturduğundan Emin ol)
2-Ram'leri sök,Ram soketlerini üfle ardından ramlerin dişlerini kuru bezle(Yumuşak) bastırmadan sil ve yerine tak(Yuvasına oturduğundan emin ol)
3-Eğer 2 tane ram takılı ise 1ini çıkar öyle dene sorun yoksa ötekini tak öncekini çıkar öyle dene ( Ram yuvalarında ve Ramlerdede sorun olduğunda genelde Ekran açılmaz. )

Yardımlarınız için saolun ama dediğinizi yapamıyorum, Garanti kapsamında olduğu için summer4:

Eğer kasayla ilgili sorun oldugundan eminseniz, en yakın vatancomputer'e kasayı götüreceğim ? :nod:

Xperyon

Bilgiliyim
hanry006 demiş ki:
Başka monıtorde test et .
Sarsi demiş ki:
Yardımlarınız için saolun ama dediğinizi yapamıyorum, Garanti kapsamında olduğu için summer4:

Eğer kasayla ilgili sorun oldugundan eminseniz, en yakın vatancomputer'e kasayı götüreceğim ? :nod:
PC'ni garantiye gönder orda donanımsal işlevlerini kontrol etsinler parçaların ama "Kesinlikle Yazılımla Alakası Yok."

Kasadan olmadığı kesinleşti gibi..

Laptopu mönitöre bağlayıp denedim ve sonuç yine aynı ekran gelmedi. Burda sorunun mönitörden olduğunu düşünüyorum. Ama ne gibi bir problemi olabileceğini anlamış değilim. En iyisi yeni bir tane almak summer2:

Yukarı Alt