İyi geceler arkadaşlar sıkıntım şu, 8 li partydeyken ekranım sürekli donuyor donma dediğim uzun süreli değil 3-5 saniyelik donmalar yaşıyorum nedenii ne olabilir.

6gb ram
1 gb ekran kartı nvdia chip set
20mb sınırsız internet
i5 işlemci

sistemim bu olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum bilgisi olan var mı ?

Takımı
Besiktas
abuzer demiş ki:
İyi geceler arkadaşlar sıkıntım şu, 8 li partydeyken ekranım sürekli donuyor donma dediğim uzun süreli değil 3-5 saniyelik donmalar yaşıyorum nedenii ne olabilir.

6gb ram
1 gb ekran kartı nvdia chip set
20mb sınırsız internet
i5 işlemci

sistemim bu olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum bilgisi olan var mı ?
Görüntü ayarını low yap windows mode açık olsun çarları cliente at yapacak şey çok

cevaplar için teşekkür ederim.
"UnDeFeateD" işlemci ve ram kullanımını takip etmedim hemen bakıcam onada oyuna girip.
Aslında şöle bi durum var genelde bu kasma olayı alexde oluyor
"Duygusuzz" Karakterleri clinte olarak aç görüntü ayarlarını low da kullan demişsin ama, tek karakter açık benim bilgisayarımda yani bot la kendi 8 li partimi kurmuyorum, görüntü ayarlarım zaten low da... + olarak advanced system care kullanıyorum turbo güçlendirici açık olmasına rağmen bunu yapıyor.

yeni cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Aynı sorun bendede vardı shadow detailim highmış low yaptım lag ve donma 0 landı bak seninde öledir belki optionstan ayarlayabilirsin

BayPipo demiş ki:
Aynı sorun bendede vardı shadow detailim highmış low yaptım lag ve donma 0 landı bak seninde öledir belki optionstan ayarlayabilirsin
yukarda yazdım arkadaşım zaten bütün ayarlar low da diye hiç bir özellik açık değil background sight range 5 birde cracter side range 5 de diğer ler ya off yada low da zaten hatta turn off all effects olarak ayarlı.

Takımı
Besiktas
abuzer demiş ki:
konuyla alakalı yardım edebilecek kimse yok mu ?
bu belanın aynısı başıma gelmişti 8 li pt kuruyordum bi baktım işlemci 2 çarda %100'e vurmuş araştırdım çözüm bulamıyınca format attım
Ayrıca seni pc benimkinden çok daha iyi mutlaka yazılımsal bir problem vardır

Xperyon

Bilgiliyim
Silkroad ile alakalı en kral donanımı taksan dair gene olur örnek verim.Samarkand pvp alanında genelde ilk gelişte donma olur yada return kullanıp şehre geldinde ilk anda donma olur bu sro'dan kaynaklı bir problem.Warcraft'ta high oynamama rağmen bu tür şeyler olmuyor fakat sro'da low da oluyor :)

Edit:Format yerse biraz daha toparlar.Ama full driverları ve ek programları kurduktan sonra gene aynı olaylar devam eder pek takma gizle gitsin ^^

Takımı
Besiktas
Dark Man X demiş ki:
Silkroad ile alakalı en kral donanımı taksan dair gene olur örnek verim.Samarkand pvp alanında genelde ilk gelişte donma olur yada return kullanıp şehre geldinde ilk anda donma olur bu sro'dan kaynaklı bir problem.Warcraft'ta high oynamama rağmen bu tür şeyler olmuyor fakat sro'da low da oluyor :)

Edit:Format yerse biraz daha toparlar.Ama full driverları ve ek programları kurduktan sonra gene aynı olaylar devam eder pek takma gizle gitsin ^^
O tarz bir donma olsa belirtirdi sistemi gayet iyi ben o bilgisayarla 15 + çar açarım ama belliki sorun var

tek charlarla açıyomuşsun bu sistemde herşey max olsa tek char kasmaması lazım. anlaşılan sorun srodan kaynaklı lag yüzünden donuyor olabilir. ben 1 gbram 256 ekran kartı olan pc ile medium grafiklerde oynuyodum böyle bişeyle karşılaşmadım.

bi pingi ölçmeyi dene
http://www.pingtest.net/

yani anlamadım sistem kötü değil ve sadece bunu Alex de yapıyor ne semarkand da pvp alanında sıkıntı var nede başka yerde ama alexde 8 li pt gördü mü bitiyor olayı yanlarından uzaklaşınca sıkıntı yok bilemedim valla ama backround ve character sight range i 2 ye çekince daha iyi oldu...
aklımada daha başka bişey gelmiyor valla. yani bir çok oyunda sorunsuz full grafikler açık kasma yapmıyorken neden bu 8 li pt olayında bu durumu yaşıyorum bilemiyorum.
cevaplarınız için teşekkürler bu arada saolun yardımcı olmaya çalıştığınız için.

Yukarı Alt