1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Efes Pilsen Euroleague'de


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Efes Pilsen Euroleague'de
  Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı ile birlikte Avrupa Kupaları'na katılacak takımlar belli olurken, Euroleague'de Türkiye'yi Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen'in temsil edeceği açıklandı.
  [​IMG]
  Basketbol Federasyonu yönetim kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı.
  Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, federasyonun merkez ofisinde yapılan toplantıda, 2007-2008 sezonu liglerinin tescilleri, Beko Basketbol Ligi takım sayısı, Avrupa Kupaları'nda mücadele edecek takımlar, transfer takvimi ve sicil-lisans konularının görüşülerek karara bağlandığı bildirildi.
  Açıklamada, ''2007-2008 sezonu tüm liglerde tamamlanmış olup, lige çıkan ve ligden düşen takımlar belirlenmiştir. İlan edilen sonuçlar, TBF yönetim kurulu tarafından tescil edilmiştir. Zaman zaman basketbol kamuoyunda 18 takım ile oynanması yönünde görüşler dile getirilen Beko Basketbol Ligi'nde, takım sayısının artırılması ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda, 2008-2009 sezonunun da 16 takım ile oynanması uygun görülmüştür. Ligin istikrarının ve 2007-2008 sezonunda yakalanan ivmenin korunması ve kalite düzeyinde süreklilik sağlanması adına takım sayısının aynı kalmasına karar verilmiştir'' ifadelerine yer verildi.

  AVRUPA KUPALARI'NA KATILACAK TAKIMLAR BELLİ OLDU

  Basketbol Federasyonu'nun, FIBA ve ULEB ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde 2008-2009 sezonunda erkekler ve bayanlar kategorilerinde Avrupa Kupaları'nda mücadele edecek takımların belirlendiği bildirildi.
  Buna göre 2008-2009 sezonunda Erkekler Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe Ülker, Efes Pilsen, Avrupa ULEB Kupası'nda Türk Telekom, Beşiktaş Cola-Turka ve Galatasaray Cafe-Crown, FIBA Avrupa Kupası'nda, Banvit ve Antalya Büyükşehir Belediyesi mücadele edecek.
  Bayanlar Avrupa Ligi'nde, Fenerbahçe, Beşiktaş Cola-Turka, Bayanlar Avrupa Kupası'nda Beşiktaş Cola-Turka, Galatasaray, Botaş temsil edilecek.
  Bu arada, Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımı FIBA tarafından ''wildcard'' verilmesi durumunda FIBA Bayanlar Avrupa Ligi'nde, ''wildcard'ın'' verilmemesi durumunda FIBA Bayanlar Avrupa Kupası'nda mücadele edecek.
  Toplantıda alınan diğer kararlarda ise, ''Beko Basketbol Ligi, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi, Türkiye Basketbol 2. Ligi, Türkiye Bayanlar Basketbol 2. Ligi, Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi ve Bayanlar Bölgesel Basketbol Ligleri için 2008-2009 sezonu transfer döneminin 1 Temmuz 2008 tarihinde başlaması kararlaştırılmıştır. Federasyonumuz ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında varılan mutabakat neticesinde sicil lisans işlemlerinin, 1 Temmuz 2008 tarihinden itibaren İl Müdürlükleri'nden alınarak TBF tarafından tek elden ve tek ofiste yapılması uygun görülmüştür'' ifadelerine yer verildi.