1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Edimax'dan yeni bir router: BR-6228nS


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.471
  Beğenilen Mesajlar:
  370
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Edimax'dan yeni bir router: BR-6228nS


  Çeşitli kablolu ve kablosuz ağ ekipmanlarıyla pazarda uzun süredir istikrarlı bir çizgi izleyen Edimax, ürün yelpazesini düzenli olarak genişletiyor. Firmanın en son duyurduğu ürün, 802.11n standartını destekleyen bir kablosuz router.

  Edimax BR-6228nS modeli router, öncelikle güç tüketimi açısından gelişmiş özellikler sunacak şekilde tasarlanmış. Ürün, veri aktarımı sırasında bağlı olan cihazlara göre uygun yayın profilini seçerek %74'e varan güç tasarrufu sağlayabiliyor. Edimax'ın verilerine göre tam yük altındayken BR-6228, benzeri diğer router'lardan %50 daha az güç tüketmekte.

  Kablosuz iletişim için IEEE 802.11b/g ve 150 Mbit/sn aktarım hızı sağlayan 802.11n standartlarını destekleyen ürün, WEP, WPA ve WPA2 gibi tüm yaygın şifreleme yöntemlerini de sunuyor. Cihaz, internet bağlantınızı kablolu ve kablosuz olarak 253 bilgisayara kadar paylaştırabiliyor.

  BR-6228nS'ın ilginç bir özelliği, sahip olduğu WISP (Wireless ISP / Kablosuz Servis Sağlayıcı) modu. Bu mod, abonelerine kablosuz ağ üzerinden internet erişimi sağlayan firmaları destekliyor ve evinizin dışından gelen kablosuz ağ bağlantısını, evinize kablolu ve kablosuz olarak dağıtabiliyor. Henüz ülkemizde WISP servisleri hayata geçmiş değil, ancak zamanla yaygınlaşacakları da kesin.

  Üzerinde 3dBi kazanımlı anteniyle gelen ürün kablolu bağlantılar için 4 adet 100Mbit port içeriyor. Cihaz, ağ ve internet güvenliği için DMZ, SPI Firewall ve MAC filtreleme gibi özellikleri de sağlamakta.


  [​IMG]