Nuker Nedir?

Herkes nuker karakterleri yanlış olarak algılar. Nuker damage karakteri kesinlikle değildir. İnsanlar genellikle canı bitiyor diye açmaz-hybrid açar-sword/schield açar bu görüşler yanlıştır.

Nuker karşısındakini etksiz hale getirerek etkili damage vuran charlardır bunun içinde heuksal açacağız. Sword/schield açmamız lazım yatır-batır var diyen arkadaşlar için söyleyeceğim tek şey yatır skili çok yavaş ayrıca eğerki rakip düşerse eline sağlam block ratio'lu bir kalkan alıyor ve hiç bir özelliği kalmıyor sadece canınızı doldurursunuz oda nereye kadar eninde sonunda yatır tutmaz ve yatarsanız ama heuksaldaki stun ve knockback için çözüm hala bulunamadı ve biri tutmassa öbürü büyük ihtimal tutar. Sanırım kafanızda ideal nuker şekillenmeye başladı.

Açılacak Skiller;

Öncelikle heuksal;

Cold;

Lightning;

( Resimler Joymax'dan çöküntüdür ama kendim değiştirdim. )

Öncelikle Heuksal'ın Bize Kazandırdığı;

Yukarıdaki yaptığım nuker tanımında rakipleri etkisiz hale getiren demiştim siz coldu düşünmüş olabilirsiniz ama ben Heuksal'dan bahsettim çünkü stun ve knock-back sizin karşınızdaki kişiye damage yemeden nuke atmanızı sağlayacak ve bu şansı sword/schield'de asla bulamazsınız.

Cold'un Bize Kazandırdığı;

Eski nuker charlarda cold yerine fire vardı ama snow gelince işler değişti. Ben eskidende fire yerine cold kullanılması gerek diyen o %1'lik dilimdeydim çünkü nuker yukarda belirttiğim gibi damage charı değildir. Çünkü fire buffları fiziksel saldırı ve büyüsel savunma güçlerini artırır ve nuker bir charın bunların ikisinede ihtiyacı yoktur. Cold buffları ise fiziksel savunma gücünü artırırki bu nuker bir char için en gerekli şeydir.

Lighning'in Bize Kazandırdığı;

Gene yukarıdaki nuker tanımımda etkili damage dedim ama heuksal tanımında ise damage yemeden nuke atmaktan söz ettim o yüzden lightning pwp'de sadece el yakmasını ve bufflarını kullanmanız için idealdir ama rakibe stun veya knock-back verirseniz hiç vakit kaybetmeden lightning nukeyi atmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Ayrıca açılacak skillerde Shock Lion (Aslan Kükremesi) kısmını açın dememin sebebi tecrübeli bir silkroad oyuncusunun karşısındakinin ne kadar cana sahip olduğunu bilmesi ve rakibinin az canı kaldığı yerde kullanabileceği en önemli skilldir.

Şimdi Kafa Kurcalayan Sorunlara Bir Göz Atalım;

Sorunlar;

Sorun 1 : Aga ben varya cold-lightning-fire açtım penonlarda coşuyom bi nuke çakıyom az canı kalıo mobun sonrada gibiom düz vuruom hem manada gitmiyo heuksal gereksiz!

Sorun 2 : Aga pwpde acaib cinnete geliom bu heuksal bi işe yaramıo mızrak fırlatıom adamda aynı şekilde bana nuke atıo yatıom!

Cevap 1 : Seni o şekilde yerden kaldırmazlar neden dersen çok sakat bir build yapmışın çünkü en azından bicheonla bile yatır-batır sayesinde canını toplarsın ama o şekilde hiç bir şekilde ayakta duramassın sun+11 fb set yaparsan dayanırsın o başka.

Cevap 2 : Arkadaşın üzerinde alıştırma yap ve stun veya knock-back'ten başka skill vurma ve bu skillerden birisi tutarsa direk light nukeyi at ve ardından shock lionu at.

Hızlıca kasmak için bazı öneriler;

90 lvl'e kadar Heuksal'da;
- Kırmızı gösterdiğim skilleri açın,
- Pasif skili ne olursa olsun açın,
- 81 lvl'de bırakın.

90 lvl'e kadar Cold'da;
- Nukeleri 1 lvl'de tutun,
- 81 lvl'de bırakın.

90 lvl'e kadar Lightnin'de;
- Shock Lion skillerinin sadece ilkini açın,
- Pasif skili çok zorlamayın,
- 90 lvl'e getirin ancak 81 lvl'den sonra skill açmayın ve uplamayın.

Şimdi bu skilleri ben size 81'de bırakın dedim çünkü 90 lvl olunca Lightning'i hiç bir şekilde uplamadığımız için 90 cursed hearthla rahatça 81'e indirip skilleri 9 gapta bıakıp 90 olunca hem set yapıp hem skillerimize yavaş yavaş kavuşcağız. Curse hearth biriktirmeye 89 lvlde başlayın ve 90 olunca direk indirin ve 9 gapla lvl atlama derdi olmadan skill point kasmanın ve skill point kasma derdi ile lvl atlamaktan kurtulun. Charınızı 3 gün boyunca gece gündüz kasın ve biriken sp'yi 3. günün sonunda kullanın. Son olarak sürekli 2 gap ilerleyin bu şekilde zamandan ve pottan tasarruf edersiniz.

Hangi Mobda Hangi Lvl'de Kasacağız;

1-5 = Manyang
6-10 = Water Ghost
11-16 = Young Tiger
17-24 = Chakji Worker
25-28 = Hyugno Ghost - Hyugno Ghost Soldier
28-32 = Earth Ghost
33-35 = Hyongcheon
35-38 = Blood Devil Flowers
38-42 = Black Robber - Black Robber Bowman
42-48 = Small Bunwang - Bunwang
49-52 = Mujugi - Ujigi
53-54 = Ishade - Hashade ( Dondurur Pill olmadan gitmeyin )
55-57 = Penon Fighter
57-59 = Planar ( Sonar değil )
59-64 = Yeti - Devil Yeti
65-67 = Earth Ghost Bug (Giantlarda sürekli stun deneyin eğer tutarsa nuke atın ve snow ile berserkeri gianta saklayın)
67-69 = Earth Ghost Warrior
70-74 = Karra - Death Karra ( Zombie verir Pill olmadan gitmeyin )
75-76 = Feather Cloak - Feather Mask ( Fiery verir Pill olmadan gitmeyin )
79-82 = Wing Teribe - Wing Teribe Guardian
83-90 = Wing Teribe Chaser - Wing Teribe Attacker ( Pill olmadan gitmeyin lightning Shock verirler parry rationuz düşer)

85-90 Lvl İdeal Set;

Bu son setimizdir tabii 10dg zırh gelmesse. Bu set KESİNLİKLE PROTECTOR olmalıdır. Hem phy hem mag attacklar için en iyisidir. Set kesinlikle full +4 veya üzeri olmalıdır takılar dahil.

Sette önemsenecek blueler;
- Int 6
- Str 6
- Hp 600 ( sadece head, chest ve legs içindir )
- Mp 600 ( sadece head, chest ve legs içindir )
- Durability %30 ( takılara basılmaz )
- Parry ratio %30 ( takılara basılmaz )

Resimler hariç herşey kendi yapımımdır resimlerede Joymax'dan çöktüm ama kendim değiştirdim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt