1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

ECS, ekonomiyi ön planda tutan GeForce kartlarını duyurdu!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  ECS, ekonomiyi ön planda tutan GeForce kartlarını duyurdu!


  [​IMG]


  Her ne kadar firmaların dikkatleri GeForce GTX 275 ve Radeon HD 4890 gibi yeni ürünlere odaklansa da, kimi firmalar eski ama güvenilir teknolojileri desteklemeyi sürdürüyor. Tüm firmaların en son model kartlarını duyurduğu bugünlerde ECS de şaşırtıcı bir hamle yapıp GeForce 9 serisinden iki kart duyurdu: ECS GeForce 9800 GTE ve 9600GTE.

  Kartlar aslında şimdiye kadar defalarca karşımıza çıkan GeForce 9800GT ve 9600GT kartlarına dayanıyorlar, ama NVIDIA'nın yeni, daha düşük güç tüketen işlemcileriyle donatılmışlar. ECS, bu sayede yeni kartların eski eşdeğerlerinden %40 daha az güç tükettiğini belirtiyor. Ayrıca her iki kart da Arctic Cooling üretimi soğutucuyla donatılmış, montajda da Arctic Cooling'in MX-2 termal macunu kullanılmış.

  Kartların tüm portlarını tozlanmaya karşı plastik tıkaçlarla kapatan ve kartın eğilmesini engellemek için kart boyunca güçlendirici bir metal çubuk kullanan ECS, N9800GTE adını verdiği kartında 550 MHz işlemci hızı ve 1 GB GDDR3 bellek kullanmış. Daha düşük model N9600GTE ise 600 MHz işlemci hızına ve yine 1 GB belleğe sahip, ancak bellek arabirimi daha dar olduğundan performansı daha düşük. ECS, kartların özellikle ev sineması sistemleri ve tüm gün açık kalan sistemler için uygun olduğu iddiasına.  [​IMG]