1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

E71 Kullanıcıları Yardımcı Olabilirmi


 1. N0F3AR

  N0F3AR Tanınıyorum

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  336
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  TeXaS
  Ardakaslar E71 Aldım fakat daha acemiyim.Telefonumu pratik kullanmak için bana önereceğiniz programlar yazılımlar vs... önemli bilgiler varsa lütfen bu baslık altında yazarak hem bana hem diğer kullanıcılara yardımcı olurmusunuz forumda pek bilgi bulamadımda.
   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Nokia E71 için kısayol tuşları

  Nokia E71 için kısayol tuş kombinasyonları cihazın kullanımını oldukça pratikleştirmektedir. Bugüne kadar kullandığım kısayol tuşlarını ve pratik kullanım yöntemlerini paylaşmak istedim.
  Bluetooth’un Açılması veya Kapatılması
  Bluetooth’u açıp etkin duruma getirmek için bekleme ekranında * tuşuna uzun süre basılı tutunuz. Eğer bluetooth zaten açık ve etkinse kapanacaktır.
  Web Browser’ın Açılması
  Bekleme ekranında iken 0 (sıfır) tuşuna uzun süre basılı tutunuz. Web browser çalışacaktır.
  IMEI Numarasının Öğrenilmesi
  Her telefonda olduğu gibi Nokia E71′de de bekleme ekranında *#06# tuşlayarak IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.
  Bluetooth Donanım Adresinin Öğrenilmesi
  Nokia E71′inizin bluetooth donanım adresini öğrenmek için bekleme ekranında *#2820# tuşlayınız.
  WLAN Mac Adresinin Öğrenilmesi
  Mac adres kısıtlaması uygulanan WiFi erişim noktalarına erişimi sağlamak için Nokia E71′in WLAN Mac adresinin erişim noktasında girilmesi gerekir. Bunun için de WLAN Mac adresini öğrenme ihtiyacımız olur. Bekleme ekranında *#62209526# tuşladığınızda Nokia E71′in WLAN Mac adresini öğrenmiş olursunuz.
  Nokia E71′in Yazılım Sürümünün Öğrenilmesi
  Nokia E71′in yazılım sürümünü öğrenmek için bekleme ekranında *#0000# tuşlayınız. İnternetteki sürümlerle karşılaştırmak ve yeni sürümleri takip etmek için yararlı bir bilgi olacaktır.
  Nokia E71′in Fabrika Ayarlarına Geri Döndürülmesi
  Nokia E71′i kullandıkça, program kurup kaldırdıkça bazı eski programların kalıntıları kalabilir. Zamanla telefon hafızasının kirlendiğini düşünürseniz, kurtulamadığınız temalar, kaldıramadığınız bileşenlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda telefona temiz bir format çekmek isteyebilirsiniz. Bunun için bekleme ekranında iken *#7370# tuşlayınız. Telefon sizden onay isteyecek ve onayı takiben bildiği ve hafızasında sakladığı herşeyi unutacak, fabrikadan çıktığı saf haline göre dönecektir. Bu işlemi yapmadan önce hafıza kartına yedek aldıysanız, o yedekten geri döndüğünüzde tüm kirliliği geri gelecektir. Bu nedenle özellikle kişisel verilerinizi telefonun içindeki hafıza kartına yedekleme yöntemi dışında bir yöntemle yedeklemenizi öneririm. Bu tuş kombinasyonunu uygulayıp onay verdiğinizde telefonunuz kendi hafızasındaki herşeyi sileceğinden dolayı kişisel verileriniz yedek almadıysanız zarar görebilir. Kesinlikle mesuliyet kabul etmem.
  Yazım Dilinin İhtiyaca Göre Değiştirilmesi
  Sıkça kullanılan i harfinin sadece sol alt köşedeki işlev tuşu yardımı ile çıkartılabiliyor olması can sıkıcı bir durum oluşturmakta. Bu nedenle çoğu zaman İngilizce Q klavye düzenini tercih ederim. Sol alt köşedeki işlev tuşu ile beraber boşluk tuşuna bastığınızda yazım dilini (klavye düzenini) değiştirebileceğiniz pencere çıkacaktır. Türkçe, İngilizce, Almanca arasında seçim yapabilirsiniz.
  Görev Yöneticisi ve Kullanımı
  Herhangi bir anda Home tuşuna uzun süreli basılı tutarak Nokia E71′de çalışan tüm görevler listelenebilir. Yukarı aşağı navigasyon tuşları ile görevler arasında gezinip orta düğmeye basarak ilgili göreve geçiş yapabilirsiniz. Görev yöneticisindeki herhangi bir görevi sonlandırmak için backspace tuşuna basarak sonlandırabilirsiniz.
  Silme Tuşu (Backspace) ve Marifetleri
  Backspace tuşu ile seçili olan mesajı silebilirsiniz, seçili olan dosyayı silebilirsiniz, hatta seçili olan programı bile telefondan kaldırabilirsiniz.
  Toplu Mesaj, Dosya Seçme
  Birkaç mesajı topluca silmek, dosyalarınızdan bir bölümünü topluca kopyalamak veya taşımak için bunları seçmeniz gerekmektedir. Seçim işlemi Shift + Navigasyon Düğmesi şeklinde yapılmakta. İlk seçimi yaptıktan sonra shift tuşundan elinizi çekmeden navigasyon tuşundan aşağı yöne basarak seri bir şekilde elemanları seçebilirsiniz. Seçim işleminden sonra silmek için backspace tuşuna basabilirsiniz. Kopyala, taşı işlemleri için soldaki seçenekler menüsüne başvurunuz.
   
 3. JetHomme

  JetHomme rank8

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  4.653
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Los Angeles
  Hacım sürekli mesaj atmaya çalış. Atacak kişi,kontör,mesaj hakkın vs yoksa. Aç kafandan bişeyler yazmaya çalış. Elin telefonun klavyesine alışsın. Bende de e63 var.
   
 4. N0F3AR

  N0F3AR Tanınıyorum

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  336
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  TeXaS
  sağolun arkadaslar elim klavyeye bayaa alıstı cok güzel bi cihaz herkeze tavsiye ederim.