1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Düşünceyi okumak gerçek oluyor


 1. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe
  [​IMG]

  ABD'de Kaliforniya Üniversitesi tarafından geliştirilen sistem sayesine insan düşüncesi hatasız bir şekilde okunabiliyor.


  ABD'li bilim adamları sonunda başardı!

  Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan araştırmalarda, görüntülenen imgelerin beyinde nasıl temsil edildiğini bulundu, zihinsel hareketler resimlere dönüştürüldü. Böylelikle rüya okuma ve zihinle çalışan bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıldı.

  Nörolog Jack Gallant “beyin ve düşünce okuyan sistemler için kullanılabilecek bir düzenek” dedi. Zihinsel hareketlerin resimleri tanımlamak için kullanıldığı suitemi Gallant bir sihirbaz olarak tanımlıyor. “Nasıl sihirbaz bir deste kart içinden seçilen kartı tahmin edebiliyorsa bu durumda o kart evrende görüntülenebilecek herhangi bir fotoğraf olabilir ve sihirbaz kartlara hiç bakmadan tahmin yapmak zorunda” dedi.

  Düzenek oluşturulduktan sonra deneklere bir takım resimler gösterildi ve daha sonra sinirsel aktiviteler önceden ayarlanan 6 milyonluk veri bankasındaki fotoğrafla eşleştirildi. Vanderbilt Üniversitesi’nden Frank Tong araştırmanın etkileyici olduğunu belirtti.
   
 2. Mr Green

  Mr Green rank8

  Kayıt:
  9 Eylül 2009
  Mesajlar:
  189
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bizim elimize gelecek kadar gelişebilir mi acaba =)