Kayıt
2 Haziran 2009
Mesajlar
3.202
Beğeniler
0
Diyarbakırspor - Bursaspor Maçında Yaralanan Mehmet Kayahan'ın Durumu Ciddiyetini Koruyor.Diyarbakırspor - Bursaspor maçında tribünden atılan taşın gözüne isabet ettiği gazeteci Mehmet Kayahan'ın durumu ciddiyetini koruyor. Diyarbakır'da ilk müdahalesi yapılan Kayahan, göz sinirlerinde ezilme ve kopma tespit edildi ve İstanbul'a sevk edildi. Doktorlar,Kayahan'ın görme yetisini kaybetme riski bulunduğunu belirtti.

Diyarbakır'da muhabir olarak görev yapan Ajans Habertürk çalışanı Mehmet Kayahan, dün tribünden atılan taşın gözüne isabet etmesi nedeniyle yaralanmıştı. Diyarbakır'da ilk tedavisi yapılan Kayahan, İstanbul'a götürüldü ve burada ameliyata alındı. Turkcell Süper Lig'in 24. haftasında Diyarbakırspor ile Bursaspor arasında oynanacak maçtan önce sahadaki yerini alan Kayahan, pet şişe, taş ve maytap yağmuru altında fotoğraf çekmeye çalışırken bir anda yere yığıldı.

Olaylar nedeniyle 6 dakika geç başlayan karşılaşmanın ilk dakikasında Bursaspor kalecisi İvankov'a isabet eden taş nedeniyle hakem Mustafa Kamil Abitoğlu, güvenlik güçlerinden yardım istedi. Çevik kuvvet ekipleri kaleciyi korumak için sahanın kenarında gittiği sırada tribünlerden taş yağmuru başladı. Basın mensupları kendilerini korumak için reklam panolarının arkasına sığınırken atılan bir taş Kayahan'ın gözüne isabet etti.

Sahada kanlar içerisinde kalan Kayahan ambulans ile Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste Kayahan'ın kaş ve gözünde yırtık tespit edildi ve Göz Kliniği'ne sevk edildi. Ancak hastanede enfeksiyon riski tespit edilmesi üzerine Göz Kliniği'ne bir hafta süreyle hasta kabul edilmediği ortaya çıktı. Kayahan bunun üzerine Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kaşındaki açılmaya müdahale edilen Kayahan'ın gözünde yırtık tespit edilince cerrahi operasyonun daha ileri teknik donanıma sahip bir hastaneye sevk edilmesi önerildi. Doktorlar, atılan taş nedeniyle göz sinirlerinde ezilme ve kopma tespit edilen Kayahan'ın görme yetisini kaybetme riski bulunduğunu belirtti.

Kayahan, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

ps : Diyarbakır'ı kınasak bile argo kelime sarf etmemeniz rica bulunur..​
 
Yukarı Alt