joysro

TurKKillS

Buralıyım
Kayıt
14 Mart 2007
Mesajlar
4.642
Beğeniler
19
Şehir
geriden...
Takımı
Galatasaray
Denize düşen kurbağa yılana sarıldı

Avustralya’nın doğusunu tamamen sular altında bırakan aşırı yağışlar "gözlerinize inanamayacaksınız" dedirten bazı manzaralara da sahne oldu.Queensland eyaletinde sel suları "eski düşmanları" "dost" yapınca ortaya bu manzara çıktı.

Sel sularının arasında yüzen bir kahverengi yılan başlıca “gıdalarındanö biri olan yeşil kurbağayı bu kez yemeyip sırtında taşıdı. Bilgisayar teknisyeni Armin Gerlach objektifine takılan görüntüde, bir kahverengi yılan sel suları arasındaki bir yeşil kurbağayı sırtında taşırken görülüyor. Uzmanlar yangın, afet ve su baskını gibi felaketlerde hayvanların bir araya toplanmasının normal olduğunu belirtmekle birlikte, bu tür bir manzaraya ilk kez rastlanıyor.

Uçmaya hazırlanıyor !

İlk bakışta akıllara mitolojideki uçan at Pegasus´u ya da Harry Potter filmlerindeki uçan dev hayvanları andıran kanatlı antilopun görüntüsü görenleri şaşkına çeviriyor. Ancak görüntü sadece bir göz yanılması. Keoladeo Milli Parkı´nda çekilen bu görüntüdeki antilopun tam arkasında, kanatlarını açan dünyanın en uzun kuşu olarak bilinen sarus turnası bulunuyor.

Deklanşöre basan fotoğrafçı Jagdeep Rajput (49), “İnsanlara bu kareyi gösterdiğimde ‘photoshop’lu diyorlar. Kimileri bunun yeni bir tür olabileceğini, kimileri de Pegasus’u andırdığını söylüyor” dedi.

İşte The Telegraph´ın seçimiyle hayvanlar aleminden ilginç ve komik kareler...

 
Yukarı