1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Dünyaya meydan okuyor


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@
  Kuzey Kore lideri Kim Jong Il, nükleer programı için dünyanın tüm baskılarına rağmen Hiroşima’ya atılan atom bombası büyüklüğündeki bir nükleer bombayı test amacıyla patlattı. Patlamanın şiddetiyle Asya 4.7’lik depremle sarsıldı. Yetmezmiş gibi Japonya’yı vurabilecek 3 füze denemesi de yaptı.

  - Resim Silinmiş.

  Dünyanın en baskıcı rejimlerinden biri olan Kuzey Kore dün bir kez daha Asya’da büyük bir gerilimin fitilini ateşledi. 2006’da ilk nükleer denemesini yaptığı zaman başta ABD olmak üzere Rusya, BM ve AB’nin şiddetli tepkilerine maruz kalarak müzakere masasına oturmayı kabul eden K.Kore lideri Kim Jong Il, pazarlıkların başarısızlıkla sonuçlanmasından hemen sonra en tehlikeli kartı oynadı.

  Kuzey Kore, önceki denemesinden 20 kat daha büyük olan (20 kiloton) ve ABD’nin İkinci Dünya Savaşı’nda Hiroşima (22 kiloton) ve Nagazaki’ye (15 kiloton) attığı atom bombalarının gücündeki yeni bir bombayı test etti.

  Ülkenin dağlık bölgesi P’unggye-yok Kilju’da gerçekleştirilen kontrollü patlama sırasında ortaya çıkan sarsıntı, Asya’daki sismoloji merkezleri tarafından 4.7 büyüklüğünde bir deprem olarak kaydedildi.
  8 ATOM BOMBASI VAR

  “Başarılı bir deneme” olarak nitelendirilen nükleer patlamanın hemen ardından Asya’da tam bir panik havası egemen oldu. Borsalar düştü, para birimleri değer kaybetti. Ancak Kuzey Kore yönetimi bu panik havası sırasında bir hamle daha yaparak 130 kilometre menzilli 3 füze denemesini de gerçekleştirdi. Füzenin menzili içinde kalan Japonya’nın tepkisi, “Gereken cevap verilecek” oldu.

  - Resim Silinmiş.

  Kuzey Kore’nin 2006’da gerçekleştirdiği nükleer denemede bir kilotonluk bir bomba patlatılmış, ardından çok ağır BM yaptırımlarının gelmesi sonrasında Kim Jong Il müzakere masasına oturmak zorunda kalmıştı. Şubat 2007’de Kuzey Kore, silah programını alacağı yardımlar karşılığında sonlandırmayı kabul etti. Ancak aradan geçen 2 yıllık süre zarfında oyalama taktiği uyguladı ve sahip olduğu 6-8 nükleer bombadan vazgeçmeyi reddetti. Halen Kuzey Kore’nin elinde 6 adet daha atom bombası yapabilmesine olanak sağlayacak plütonyum stoğu olduğu sanılıyor.

  ABD: Dünyaya meydan okuyor

  ABD Başkanı Barack Obama, Kuzey Kore’yi yeni füze denemeleriyle dünyaya meydan okumak ve uluslararası hukuku ihlal etmekle suçladı. Obama, Kuzey Kore’nin “dünyaya düşüncesizce meydan okuduğunu” belirtti: “Bu denemeler ciddi bir tehdittir. Kuzey Kore’nin nükleer silah geliştirme girişimleri ve balistik füze programı, uluslararası barış ve güvenlik için tehdit oluşturmaktadır.” İşte diğer tepkiler:

  FRANSA: Kuzey Kore’ye karşı yaptırımların artırılması konusunu BM Güvenlik Konseyi’ndeki muhataplarımızla görüşeceğiz.

  JAPONYA: BM Güvenlik Konseyi’nden, Kuzey Kore’nin nükleer denemesinin kınanması yönünde bir karar almasını isteyeceğiz.

  RUSYA: Kuzey Kore’nin bir nükleer patlama gerçekleştirdiği haberlerinden endişe duyduk.

  İNGİLTERE: Bu, BM’nin Kuzey Kore ile ilgili 2006 tarihli kararının ihlalidir.

  20 bin filmlik Hollywood koleksiyonu var

  DünyanIn en korkulan liderleri arasında gösterilen 67 yaşındaki Kim Jong İl, Kuzey Kore medyası tarafından ülkeyi “bir dünya gücüne dönüştüren kahraman” olarak nitelendiriliyor. Babasının ölümünden sonra başkanlık koltuğuna oturan Kim, 1994’ten beri dünyanın Stalinist rejimle yönetilen ender ülkelerinden Kuzey Kore’nin başında. 1 karısı 2 metresi olduğu belirtilen Kim’in 4 meşru, 13 de gayrimeşru çocuğu var. Kuzey Kore lideri, Amerika’yı “en büyük düşman” olarak nitelendirse de aslında tam bir Hollywood tutkunu. 20 bin kaset ve DVD’den oluşan film koleksiyonunun tamamına yakını Amerikan filmlerinden oluşuyor. Kim’in basketbol maçlarına da büyük ilgi duyduğu ve NBA maçlarını hiç kaçırmadığı belirtiliyor. Kuzey Kore lideri, Fransız Hennessy konyaklarıyla Mercedes otomobillere tutkun. Kore medyasına göre Kim; golf, tenis, yüzme gibi sporlarda da rekorları alt üst edebilecek kadar sportif.

  Kuzey Kore en kapalı ülke

  * İkinci Dünya Savaşı’nı takip eden kaos ortamında, 1948 yılında doğan komünist Kuzey Kore, dünyanın dışa en kapalı ülkesi.

  * Sadece rejim propagandası yapan devlet televizyonu ve radyosunun yayın yaptığı Kuzey Kore’de, halkın sıkıntılarına ilişkin haber yayınlamak yasak. İnternet ve yabancı kanalları engellemek için yayın bozucular ülkenin her yerinde mevcut.

  * 200 bin siyasi tutuklunun bulunduğu ülke sistematik olarak insan hakları ihlaliyle suçlanıyor.

  * 23 milyon nüfuslu Kuzey Kore’de 1990’lı yıllardan bu yana 2 milyon kişi, ekonomik darboğaz ve yaşanan yiyecek kıtlığı nedeniyle hayatını kaybetti. Milyonlarca kişi sadece dış yardımlarla yaşamını sürdürebiliyor.

  BM GÜVENLİK KONSEYİ TOPLANDI

  Türkiye, K.Kore’yi kınadı

  BİRLEŞMİŞ Milletler Güvenlik Konseyi, olağanüstü toplanarak Kuzey Kore’nin dünkü nükleer denemesini görüştü. Saat 23.00’de yapılması planlanan toplantı, Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ABD, Fransa, İngiltere, Çin ve Rusya ile Japonya ile Güney Kore’nin aralarında yaptığı danışma toplantısı yüzünden yarım saat gecikmeli başladı. BM Güvenlik Konseyi Kuzey Kore yaptırımlar komitesi dönem başkanı Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, nükleer denemenin Kuzey Kore’nin dünyadaki tecridini daha da güçlendireceğini ve Türkiye’nin de nükleer denemeyi kınadığını belirtti.

  Yerin 10 kilometre altında gerçekleşen patlamanın etkisi Çin’de dahi hissedildi. K. Kore sınırında alarm sirenleri çaldı ve oteller deprem korkusuyla boşaltıldı.

  Kuzey Kore’nin denemeden yaklaşık 1 saat önce ABD’ye yeni bir nükleer deneme yapacağını bildirdiği, ancak tüm uyarılara rağmen bunu iptal etmeyi reddettiği açıklandı.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. altanyunus

  altanyunus rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  963
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  vay hırbo :D
   
 3. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Tüm dünyayı bir sessizliğin kapladığı görülmekte herkezin dua etme zamanı. Kuzey Kore'nin yatışması gerek. Aksi taktirde hiç bir ülke Kuzey Koreye kafa tutacak cesareti bulamaz. K.Kore'nin herhangi bir ülke ile savaşa girmesi durumunda Dünya çok büyük yara alır ve Milyonlarca kayıp verir. BM ve NATO'nunda elinden gelebilecek tek şey oturup beklemek olmalı.
   
 4. Sumsum

  Sumsum rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  445
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ERDEK :)
  Maf mı ederler dion :| :D
   
 5. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  Ne bulurlar şu savaştan anlamıyorum. :S
   
 6. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Ciddi bir konuda ciddi ol sinirlendirme admı.
   
 7. Sumsum

  Sumsum rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  445
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ERDEK :)
  Ciddi olmaya mecburiyetim yok?Neşem yerinde..!
   
 8. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  Uzatma istersen. :oops:
   
 9. Sumsum

  Sumsum rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  445
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ERDEK :)
  Afedersiniz...
   
 10. Reformist

  Reformist rank8

  Kayıt:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  350
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Halklar düşmanca yaşarken....
  Irkçılık ülkelerin üzerine ağır bir karanlık gibi çökerken...
  Şovenizm uğruna doğayı hiçe sayan ve sırf kendi menfaatleri uğrunda militalist bir çizgi çeken ülkeler varken.
  Ve bu şovenizmin temeli işçilere attırılırken...
  Emperyalizm almış başını gitmişken....
  Halk bahçelerine kapitalist tohumlar ekilirken
  Köşe yazılarında, birileri ölüp birileri dirilirken

  Bizim susmamızı BEKLEYEMEZSİNİZ!!!!!!!!!!!!!!!!