1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Dünyaya kafa tuttu dişçi korkusunu yenemedi


 1. Wajuka

  Wajuka rank8

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.328
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci,Lise-3
  Şehir:
  Kagoshima/Japonya
  İkinci Dünya Savaşı'nın mucidi" olarak anılan ve milyonlarca insanın ölümünden sorumlu tutulan Nazi lideri Adolf Hitler'in en büyük korkusunun "dişçi koltuğu" olduğu ortaya çıktı.
  [​IMG]
  Bu ilginç bilgiyi ortaya çıkaransa, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 1993'te mezun olan ve mesleğini Almanya'da icra eden Türk doktor Menevşe Deprem-Hanne'nin, Alman diktatörün dişçisi Dr. Johannes Blaschke'nin notlarından derlediği kitap...

  Hitler'in nefesinin diş eti hastalıkları ve apseler nedeniyle çok kötü koktuğunun da belirtildiği "Şeytanın Dişçisi" adlı kitapta, Blaschke'nin Hitler'in korkusu ve acıya dayanıksızlığı nedeniyle basit bir kanal tedavisini bile ancak 8 güne yayarak yapabildiği anlatıldı. Kitapta, birkaç ay önce ortaya atılan "Hitler'in ağzındaki dolguların, toplama kampındaki insanların altın dişlerinden yapıldığı" iddiasını doğrulayacak bir bilgiye ise yer verilmedi. 39 yaşındaki 2 çocuk annesi Türk doktorun ulaştığı bir diğer detay ise Nazi Hava Kuvvetleri Şefi Hermann Göring'in de aynı fobiyi taşıması.

  Saygılarımızla,

  [​IMG]
   
 2. Arcadia

  Arcadia olduser

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.662
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  her insanın bir zaafı vardır derler ya buda o imiş işte :)