1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

!!!!!!!!!!!!dünyanın yeni 7 harikası !!!!!!!!!!


 1. GooD_D3wiL

  GooD_D3wiL rank8

  Kayıt:
  21 Eylül 2007
  Mesajlar:
  865
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Şurada burada güçlü adımlarla dolaşmaktansa doğru

  Gize Piramitleri, Ayasofya Müzesi’nin de aday olduğu dünyanın ”7 yeni harikası” yarışması adayları arasından çıkarıldı. İsviçreli maceraperest Bernard Weber’in 1999 yılında başlattığı yarışmanın ”www.new7wonders.com” adresindeki internet sitesinde yapılan açıklamada, dünyanın 7 harikası arasında günümüzde sağlam kalan tek yapı olan Gize Piramitleri’nin ”Dünyanın 7 yeni harikası” yarışmasının onur ödülü adayı olmasına karar verildiği bildirildi.

  Bernard Weber’in 1999 yılında başlattığı yarışmaya 200 aday gösterilmişti. Bu adaylar arasında Ayasofya Müzesi’nin yanısıra Eyfel Kulesi, Özgürlük Anıtı ve Tac Mahal bulunuyor.

  Organizasyonun bu kararı, daha önce bu yarışmaya karşı olduğunu açıklayan Mısır’ın tepkisini çekti. Mısır Antik Eserler Kurumu Başkanı Zahe Havas, yaptığı açıklamada, ”Weber saçma sapan konuşuyor. Bu projeye karşıyım. Bir Yunan tarihçinin, dünyanın 7 harikasını, kendisinden sonra bir turizm acentası yenilerini seçsin diye belirlemiş olmasını kabul edemem” dedi.

  Yunanlı tarihçi Bizanslı Philon’un belirlediği sanılan dünyanın 7 harikasından Babil’in Asma Bahçeleri, Zeus Heykeli, Artemis Tapınağı, Rodos Heykeli, İskenderiye Feneri ve Kral Mausoleus’un mezarı günümüze dek kaybolmuş, bir tek Gize Piramitleri sağlam kalmıştı.

  alıntıdır.
   
 2. ReD_DewiL_TR

  ReD_DewiL_TR rank8

  Kayıt:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  66
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  bizi aydınlattığın için sağol