1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

Dünyanın ilk korsan festivali; My Great Fest!


 1. MicroEx

  MicroEx rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.814
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mekatronik - Bilgisayar Mühendisi
  Şehir:
  umamı baktın ?
  iPhone ortaya çıktığından beri onu renklendirmek, daha güzel hale getirmek için çalışan ve çoğu zaman karşılık beklemeyen korsan yazılımcılar kendi aralarında bir festival hazırlamaya karar verdi.

  Craig Fox isimli şahıs tarafından (Kendisi Firmware 2.1'i ilk kıran kişidir) 17 Eylül'de Londra'daki eski bir fabrikada tüm jailbreak yazılımcıları ve kullanıcıları için gerçekleşecek festivale herkes katılabiliyor. Festivale katılım ücreti olarak ise 27 Sterlin uygun görülmüş, eğer VIP olarak girmek isterseniz ise 60 Sterlin ödemeniz gerekiyor. Arada ne gibi bir fark olduğu ise belirtilmemiş.

  Festivalde jailbreak dünyasının geçmişiyle ilgili bilgi verilecek ve iPhone kullanıcılarının yakından tanıdığı kişiler konuşacak. Ayrıca söylenene göre 17 Eylül'e kadar muhtemelen çıkmış olacak iPhone 5'i ilk kez burada kıracaklar.

  Chronic Dev Team'den tanıdığımız p0sixninja ve iPhone'nun önemli açıklarından biri olan SHAtter'ı ortaya çıkaran pod2g birlikte sunum yapacaklar. Ayrıca Musclenerd ve Comex gibi herkesin tanıdığı programcıların da bulunması bekleniyor. En önemli kişi ise Cydia'nın yazılımcısı Jay Freeman, yani Saurik. O da muhtemelen bir sunum hazırlayacak ve bu fikri nasıl ortaya çıkardığını anlatacaktır.

  Ne dersiniz belki Apple'dan birileri de orada olur.  [​IMG]