1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Dünyanın en küçük diski !


 1. Avenger

  Avenger rank8

  Kayıt:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.322
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  İzmir

  [​IMG]

  Dünyanın önde gelen hafıza üreticilerinden biri olan SanDisk, 64 GB kapasiteli yeni Solid State Disk'ini dünyaya duyurdu. Ancak bu diski diğer alternatiflerinden ayıran çok önemli bir özelliği bulunuyor: O, dünyanın en küçük diski...

  Neredeyse bir kağıt kadar ince olan 64 GB'lık mini Solid State Disk (SSD), günümüzde kullanılan sabit disklerle aynı işlevi görüyor ve kullanıcıların bilgisayarlarındaki verilerini depolamaları için kullanılıyor. Ancak Solid State Disk'ler sabit disklere göre yapıları itibariyle çok daha hızlı olduğundan bilgisayarların performansı da oldukça yükseliyor.

  SandDisk'ten yapılan açıklamaya göre bu yeni mini SSD cihazıyla birlikte geleceğin tablet ve netbook bilgisayarları artık daha az güç tüketiminde bulunacak ve benzerlerinden çok daha hafif olacak.

  SOLID STATE DISK NEDİR

  Bilgisayarların çok büyük bir bölümünde kullanılan sabit disklerin (hard disk) yerini alacağına kesin gözüyle bakılan SSD'ler (Solid State Disk / Katı Durum Diski), NAND flash tabanlı bir depolama teknolojisidir. İlk olarak Samsung tarafından geliştirilen SSD teknolojisi, manyetik disklerin bulunduğu sabit disklere göre daha düşük güç tüketimi, hafifliği ve yüksek performansıyla öne çıkıyor.
   
 2. NoMoreLove

  NoMoreLove exlmanager

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  6.575
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Ankara

  60 yıl sonra neler göreceğiz acaba. ^^