joysro

game12

Journalist

Aileden
Kayıt
24 Aralık 2007
Mesajlar
13.139
Beğeniler
0
Şehir
Yaramaz avratların koynundayım.
jado

Yarı profesyonel kategorisinde bulunan Casio Exilim Pro EX-FI, bugüne kadar alışılagelmiş dijital fotoğraf makinelerinin dışında özellikler sunuyor.
Öncelikle ürünün en önemli özelliği saniyede tam 60 tane fotoğrafı çekebiliyor olması. Üstelik çözünürlüğünüz VGA da olsa, 6 MP de olsa bu değer değişmiyor. Örneğin; bir sineğin kanat çırpışını ya da suya düşen bir taşın oluşturduğu dalga hareketlerini kare kare fotoğraf alabilirsiniz. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.

Harici bir flaşla da kullanılabilen ürünün flaşı özel olarak tasarlanmış. Flaş saniyede 7 fps olarak gerçekleştirebileceğiniz bir çekimde ortamı aydınlatmaya yardımcı olabiliyor. Daha yüksek değerlerde ise flaş bu hızı sağlayamayacağından daha zayıf bir aydınlatma sağlayan LED, görevi üstleniyor. Casio Exilim Pro EX-Fl'de kullanılan 36-432 mm'lik Iensf2.8 değerine kadar diyafram açıklığı sunuyor; böylece gece çekimlerinde de daha kaliteli sonuçlar elde edilebiliyor.
Ürünün en can alıcı özelliklerinden bir diğeri de video çekimi. İstendiğinde 1920 x 1080 piksel ve saniyede 60 kare hızda video çekilebiliyor, üstelik video çekimi sırasında optik yakınlaşma yapılabiliyor. Ortaya çıkan sonuçlar HD kameradan farksız. İstendiği takdirde 512 x 384 çözünürlüğünde saniyede 300 kare video çekimi de yapılabiliyor. Değer 336 x 96'ya çekildiğinde saniyedeki kare sayısı 1200'e kadar çıkabiliyor. Ama en ideali tabi ki HD kalitesinde çekim yapmak. Casio Exilim Pro EX-FI şimdilik rakipsiz.
 
Kayıt
27 Haziran 2008
Mesajlar
87
Beğeniler
0
ya tamam güzel makinede 6 mp çekilen bir fotoğraf yaplaşık 2~3 mb buna en az 32 GB CF kart lazım :mrgreen: :starving: :buddha: :twisted: 8O 60 saniyede 60 kare çekilen fotoğrafla oluşturulan bir gif resimin boyutu ne olur acaba :twisted:
 
Kayıt
30 Nisan 2010
Mesajlar
165
Beğeniler
0
yarı profesyonel kamerada hız aramak ne kadar akıllıca tartışılır derim ben.
hız spesifik durumlarda aranır. örneğin spor muhabirliği yapıyorsanız. kaldı ki böyle bir durumda zaten yarı profesyonel bir ekipman kullanmazsınız.
ayrıca hız dediğimiz olay kullanılan lensten tutunda kullandığınız hafıza kartına kadar bir sürü etkene bağlıdır. eğer hızla ilgili spesifik çekimler sizin için olapan değilse bir kamerada hız aramak, aslında hiç bir zaman kullanmayacağınız bir özelliğe para vermek demektir. şöyle anlatıyım charınızda 100 silk yükleniyor ama kullanıma kapalı. bunun gibi bişi işte anlamsız.
kurşun gibi ultra hızlı görüntüleri yakalayabilmek ise zaten hiçbir makine ile mümkün değil. en azından günümüz teknolojisi ile. sağda solda gördüğünüz bu tarz yüksek hızlı olayların fotografları ise özel stüdyolarda çok özel flaşlar ile gerçekleştirilmektedir. 3-5 milyara alacağınız bir ışık seti ya da bu makinedeki gibi dahili-harici k.çı kırık flaşlarla bu çekimleri yapamazsınız.
sözün özü; çok hızlı şeyler çekicem diyorsanız özel stüdyo kurmanız gerekir. formula 1 gibi ya da spor aktiviteleri çekicem diyorsanız uygun d-slr body ve lens seti kurmanız gerekir.
bu seçenekler dışında ki her tüketim kararınız olmayacak duaya amin demektir. saygılar.
 
Yukarı Alt