1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Dünyanın en güçlü kadını Angelina Jolie..


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@

  Forbes'un ‘dünyanın en güçlü ünlüleri’ listesinin zirvesine Angelina Jolie yerleşti. Jolie, O. Winfrey’i geride bıraktı, ilk 5'e yalnızca bir erkek girebildi.

  - Resim Silinmiş.

  Rol aldığı ‘Kung Fu Panda’, ‘Wanted’ ve henüz vizyona girmeyen ‘Salt’ filmlerinden 27 milyon dolar kazanan Angelina Jolie'nin listenin zirvesinde yer almasının asıl nedeni medyanın ilgisi oldu.

  Telvizyon, sinema ve şov dünyasının ünlü isimleri arasında en güçlü olanlarının belirlendiği Forbes dergisinin bu yılki listesi açıklandı. Ekonomik güç ve şöhret kriterleri göz önünde bulundurularak yapılan listenin zirvesinde bu yıl ABD’li oyuncu Angelina Jolie yer aldı.

  Forbes’un yaptığı sıralama son bir yılda dünya çapındaki ünlülerin kazançları ve medya görünürlükleri temel alınarak hazırlanıyor. Ekonomi kategorisinde, ünlülerin son bir yıl içinde film, televizyon şovları, reklam ve gösteri dünyasından kazandıkları paralar değerlendiriliyor.

  Şöhret kategorisinde ise önde gelen medya kaynaklarından elde edilen veriler değerlendiriliyor. Değerlendirmede, ünlülerin internet portallarında tıklanma sayıları, görsel ve yazılı basında haklarında yapılan haberler ve önde gelen dergilerde kapak olma gibi kriterler göz önünde bulunduruluyor.

  Listenin hazırlanışında, ekonomik kazanç kadar şöhret ve medya görünülürlüğü de belirleyici olduğu için, Angelina Jolie, Oprah Winfrey’nin 10'da 1'i kadar kazansa da geçen yılın birincisi Winfrey'yi geride bıraktı.

  HER YERDE JOLIE

  Geçtiğimiz yıl Angelina Jolie için oldukça kazançlı geçti. Rol aldığı ‘Kung Fu Panda’, ‘Wanted’ ve henüz vizyona girmeyen ‘Salt’ filmlerinden 27 milyon dolar kazanan oyuncunun listenin zirvesinde yer almasının asıl nedeni medyanın ilgisi oldu. Bir yıl içinde ikizlerinin doğumu, yer aldığı hayır işleri ve Brad Pitt’le olan ilişkisi Jolie’yi en çok konuşulan ve takip edilen isim haline getirdi.

  EN ZENGİN YİNE OPRAH

  İkinci sırada yer alan Oprah Winfrey, geçen yıl olduğu en zengin ünlü unvanını korudu. Winfrey, bir yıl içinde 275 milyon dolar kazandı. Winfrey’ın kazancı içinde bir radyo istasyonu ile imzaladığı 55 milyon dolarlık anlaşma önemli bir yer tutuyor.

  MADONNA 3'ÜNCÜ

  Geçtiğimiz yıl 280 milyon dolarlık ‘Hard Candy’ turnesiyle hem para kazanan hem de gösteri dünyasındaki yerini pekiştiren Madonna, listenin 3'üncü sırasında yer aldı. Madonna turnesinin yanı sıra, yönetmen Guy Ritchie ile olan 8 yıllık evliliğinin sonlandırması ve başarısız olan ikinci bir Afrikalı bebeği evlatlık alma girişimiyle de çok konuşuldu.

  İLK 5'TEKİ TEK ERKEK

  Forbes’un listesinde 4'üncü sırada geçen yıl bir double albüm çıkaran ve iki filmde yer alan pop şarkıcısı Beyonce yer alırken, ilk 5'e girebilen tek erkek, golf oyuncusu Tiger Woods oldu.

  BRAD PITT EŞLERİNE GEÇİLDİ

  Listede dokuzuncu sırada yer alan Brad Pitt, hem birinci olan şimdiki eşi Angelina Jolie’nin hem de sekizinci sıradaki eski eşi Jennifer Aniston’ın gerisinde kaldı.

  KRİZ ÜNLÜLERİ FAZLA ETKİLEMEMİŞ

  Ntv'nin haberine göre listeye giren 100 ünlünün toplam geliri göz önüne alındığında krizin, ünlüler üzerindeki etkisinin çok da fazla olmadığı belirlendi. İlk 100 ünlünün önceki yılki toplam 4.1 milyar dolarlık kazancı 4 milyar dolara geriledi.

  Forbes Dergisi’nin ‘en güçü ünlüler’ listesinde ilk onda şu isimler yer alıyor:

  1 Angelina Jolie

  2 Oprah Winfrey

  3 Madonna

  4 Beyonce Knowles

  5 Tiger Woods

  6 Bruce Springsteen

  7 Steven Spielberg

  8 Jennifer Aniston

  9 Brad Pitt

  10 Kobe Bryant
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017