1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Dünyadan ilginç haberler


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  Ölümü önceden yaşamak isteyenler için otel

  Çin`in Jiangsu, Eyaleti Lishui kentinde, Jiao Meige adındaki girişimci bir kadının açtığı ve "Mozole" ismini verdiği otele gelen müşteriler, gece boyunca kabir hayatını yaşıyor. Çin`in kendi kültürünü yansıtan tarzda ve Mao`nun anıtmezarına benzeyen üslupla inşa edilen otelde yataklar tabut şeklinde. Jinling Evening Post Gazetesi`nin gündeme getirdiği haberde, bu fikrin neden ve nasıl doğduğu sorulan Meige, "Aslında otelin bulunduğu araziyi satın alırken çiftlik kurmayı hayal ediyordum ancak çevrede çok sayıda mezar olduğu için kimse çalışmak istemedi. Hatta tarlaya ayak bile basmıyorlardı. Aklıma birden 'Ölümü ölmeden yaşamak mümkün olabilir mi?' sorusu geldi ve bu otel fikri doğdu. Dünyada madem bu kadar çok mezar var; ben de insanlara ölüm deneyimini ölmeden yaşatmak istedim. Geceleri servis yapmıyoruz. Zaten kimse korkudan dışarı çıkmıyor, çünkü otelin çevresi mezarlık. Kalp hastalarını kabul etmiyoruz. Ruh hastalarını da refakatçi eşliğinde buyur ediyoruz" diye konuştu.

  mezarotel.jpg


  On parmağında on marifet
  Çin`in Jiangxi eyaletine bağlı Jiujiang kentinde düzenlenen bir gösteride performans sergileyen bir berber, 2 eline 10 makas sığdırarak, 3 dakikadan az bir sürede saç kesti.Aralarında Guinness`ten yetkililerin de bulunduğu stüdyodaki kalabalık bir izleyici topluluğunun önünde, 2 eliyle 10 makası eşzamanlı kullanarak, bir bayanın saçını 3 dakikadan az bir sürede kesen Wang Zedong (49), 15 dakikalık program için 2 gün boyunca prova yaptığını söyledi. Zhejing Online`ın haberine göre, Zedong isterse aynı gösteriyi gözleri kapalı da yapabileceğini belirtti. Haber sitesine konuşan Wang, "Önceleri kuaför dükkanıma gelen müşteriler 1 saate yakın beklemek zorunda kalıyorlardı. Eleman alacağıma kendi başıma etkili bir yöntem denemek istedim.Aynı işi gözlerim kapalı da yapabilirim. Televizyonda görevli arkadaşlar, hareketli müzik eşliğinde daha süratli ve etkileyici olması için görsel olarak buna gerek olmadığını söyledi" dedi.

  superberber.jpg


  Bayanlara özel taksi
  Türkiyede ilk kez bayanlara özel taksi hizmeti başladı, içinde makyaj mazemesi, ayakkabı bandı gibi sadece bayanların işine yarayacak aksesuarlar bulunan taksilerin rengi pembe ve sürücüleride bayan.Pudracar müşterilerine BMW 3 serisinde konforlu bir yolculuk sunuyor. 12 saat öncesinden rezervasyon yaptırararak kiralayabileceğiniz arabaların ödemesini kredi kartı ile yapabiliyorsunuz.
  bayantaksi.jpg


  40 yıl önce ödünç aldığı kitabı hala okuyamadı

  Hırvatistan`da bir adam, Zagreb Halk Kütüphanesi`nden 1967 yılında ödünç aldığı kitabı geri getirip teslim ederken, özür dileyerek, okumaya zaman bulamadığını söyledi. Ante Matic adlı Hırvat`ın kütüphaneden ilanla yapılan genel af çağrısını görüp, 40 yıl önce aldığı Rudyard Kipling`in "Zayıflayan Işık" isimli kitabını getirdiğinde, yetkililere bu süre zarfında kitabın kapağını dahi açamadığını, çünkü çok meşgul olduğunu itiraf ettiği bildirildi.

  kipling.jpg


  New York'ta tuvalet sorunu bitiyor

  ABD'nin en kalabalık kenti olan New York'ta, sokağa çıktığında tuvalet sıkıntısı çeken halkın ve turistlerin dertleri sonunda bitiyor.
  ''Türlü konfora ulaşılabilen ama umumi tuvalet bulunmayan'' kentte, sokaktakilerin imdadına yetişecek 20 paralı tuvalet kabininin ilki, kısa zaman içinde Madison Square Park'a yerleştirilecek. Otomatik olarak temizlenen, engelliler için de uygun donanıma sahip olan tuvalet kabinlerini kullanmak için 25 cent yeterli olacak. İçeriye
  girdikten 15 dakika sonra kapısı otomatik olarak açılan tuvaletlerde, her kullanımdan sonra 60 saniye süren temizlik operasyonunun kendiliğinden başlayacağı belirtiliyor.Kentteki ilk umumi tuvalet kabininin, 2005'deki ihaleyi kazanan bir İspanyol şirketi tarafından üretildiği, şirketin ayrıca kente 5 yıl içinde 3 bin 300 yeni otobüs durağı ve 330 gazete bayisi yerleştireceği kaydedildi.

  saydamwc_200.jpg


  Prensin kazları çalındı

  İngiltere'de hırsızlar, Prens Charles'ın sahibi olduğu Duchy Originals gıda şirketi tarafından satılacak kazları çaldı.

  Hırsızların İngiltere'nin güneybatısındaki Okehampton'da bulunan çiftliğe girerek kazları çaldıkları bildirildi. Çiftlikte 800 kaz bulunduğu kaydedildi. Soygun sonrasında Duchy Originals şirketinin müşterileri için sunabileceği organik kazlar kalmadığı belirtildi. Yaklaşan Noel dolayısıyla kazlara büyük talep olması bekleniyordu. Şirketten bir yetkili, olayın "yürek burkucu" olduğunu söyledi. İngiliz basını, Prens Charles'ın, 30 Kasım'daki hırsızlık sonrasında çiftlik sahiplerine mektup göndererek onları
  teselli ettiğini yazdı.

  kaz.jpg
   
 2. Audrey

  Audrey olduser

  Kayıt:
  2 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.769
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  HighSchool
  Şehir:
  SaGoLeRa

  TUValet seffaf mı banamı öyle geldi :lolmuch:
   
 3. BlackLighT

  BlackLighT rank8

  Kayıt:
  17 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.851
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Status:GhosT

  kabirde kafayı yer insan yaw Shocked