1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Dünyaca ünlü youtube T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi kar


 1. JetHomme

  JetHomme rank8

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  4.653
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Los Angeles
  Bu sabah girmeyi denedim ve mahkeme kararıyla erişim engellendi yazısını görünce şaşırdım ve bi araştırma yaptım buyrun sizlere sunuyorum.


  Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla kapatıldı. 19 Ocak 2008 Cumartesi 02:15Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla kapatıldı.


  Türkiye'den Youtube sitesine girmeye çalışanlar "T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi 17/01/2008 Tarih ve 2008/55 nolu kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir." yazısıyla karşılaştılar.


  Bilindiği gibi Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak Türkiye'de pek çok kişinin girdiği "youtube.com" sitesine erişimin engellenmesi talebinde bulunmuştu.

  Sitede 'turko maymun' diyerek Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edildiğini ve yapılan yayının durdurulması isteğinin yerine getirilmediğini belirten savcı Kayral, siteye Türkiye'den erişimin yasaklanmasını istemişti.

  Böylelikle Türkiye de ilk kez "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"a muhalefet edildiği gerekçesiyle bir site yasaklanmış oldu
   
 2. _*SaNZCaK*_

  _*SaNZCaK*_ rank8

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  480
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Mahkeme kararıyla engellenen www.youtube.com girebilirsin hemde programsız ben giriyorum ufak değişiklikler girmemi sağlıyor..
   
 3. Macro

  Macro olduser

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.179
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
  Şehir:
  Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde