Dünya sizi konuşsun
Bernd Schuster, CSKA Sofya maçı öncesinde oyuncularını şu sözlerle motive etti: Öyle bir futbol oynayın ve sonuç alın ki, hem Avrupa hem de dünya sizi konuşsun...

Beşiktaş’a imza attığı gün, “Hedefimiz Türkiye’de olduğu kadar, Avrupa’da da başarılı olmak. Avrupa Ligi’nde finale kadar yürümek istiyoruz” demişti Bernd Schuster... Alman çalıştırıcı, gruplardaki ilk maç öncesinde de öğrencilerini oldukça ilginç sözlerle motive etti. Dünkü antrenman öncesinde oyuncularıyla bir toplantı yapan Schuster, iddiasını bir kez daha kanıtladı. İşte Schuster’in motivasyon dolu konuşması...
“Türkiye Ligi’nde iyi oynuyoruz, hedeflerimize yakın sonuçlar alıyoruz. Daha da iyi olacağız. Ancak CSKA Sofya sınavı çok farklı olacak. Hem Avrupa’da, hem de dünyada bu maçlar izlenecek. Grubun ilk maçında öyle bir futbol oynayın ve öyle bir sonuç alın ki, başta Avrupa olmak üzere tüm dünya sizleri konuşsun. Sizden beklentim bu. Yeteneklerinizi, takım oyunuyla birleştirdiğinizde neler yapabileceğinizi gördük. Her şey daha iyi olacak, yeter ki bu çalışma temposunu sürdürelim. Sizlere güveniyorum...”

‘Herkesin gözü burada’

Bu arada Schuster, Kasımpaşa-Karabük maçının da İnönü Stadı’nda oynanması üzerine adeta çılgına döndü. Alman hoca, “Ben yönetime, ‘Mümkünse başka bir sahada bile maçlarımızı oynayabiliriz’ demiştim. Ancak federasyon bu zemindeki bir stada 24 saat geçmeden bir maç daha vermiş. Bu kararı akla
mantığa sığdıramıyorum. Yine de tüm sıkıntıların üzerinden geleceğiz” dedi.​

Yukarı Alt